Анна Сас: Плани на майбутнє — перемагати, розвиватися, допомагати

- Наша чемпіонка. У минулі вихідні, 18-19 лютого, у Львові відбувся чемпіонат України з кіокушинкай.
- Наша землячка Анна Сас вкотре стала чемпіонкою України і здобула право на виступ на чемпіонаті Європи, який відбудеться 1 квітня 2023 року у Шведському місті Гетеборг
Після приїзду Анни додому, ми поспілкувалися з чемпіонкою.
— Аню, ви відома спортсменка, у вашій колекції багато медалей найвищої проби, а з чого почалися ваші перші кроки у великий спорт?
— З дитинства дуже хотілося грати у футбол у дворі нарівні з хлопцями. Якщо відверто, то десь до 7-го класу я за захопленнями була «хлопчиськом». У 14 років побачила оголошення в школі, про набір дітей на кіокушинкай карате. Це оголошення мене настільки вразило, що дуже просила батьків, щоб завели мене на секцію.
З першого тренування я була закохана в цей вид східних єдиноборств, тренування не пропускала навіть у негоду і з температурою бігла на кожне заняття.
Всі мені казали, що це зовсім не жіночий вид спорту, але це не відняло бажання займатись, а навпаки, з кожним роком все більше і більше я поринала в цей вид спорту.
— У вашому спортивному житті були якісь неприємні моменти, чи все було просто: тренування, змагання, медаль?
— Так, були неприємні моменти. Перші роки на змаганнях я не здобувала високих перемог, лише були розчарування в собі, було бажання навіть кинути тренування, але віра і підтримка тренера та рідних не дали мені цього зробити. Тому я продовжила більше працювати над собою, більше часу проводити в залі, тренуватись вдома і у вихідні. З часом мої старання призвели до бажаного результату.
— А крім спорту чим ви ще любите займатися?
— У вільний від спорту час я люблю побути в родинному колі, подорожувати з друзями чи прогулянки на природі з собакою. Коли я одна, що рідко буває, то читаю книжки. Маю багато інших захоплень.
— Аню, розкажіть про чемпіонат, що проходив Львові.
— Чемпіонат України відбувся у Львові, турнір був відбірковим на Чемпіонат Європи, який пройде 1 квітня 2023 року в Гетеборг, Швеція.
У моїй ваговій категорії було чотири спортсменки. Ми билися за коловою системою, тобто кожна спортсменка з кожною. Я провела зі своїми суперницями три поєдинки і у всіх контактних дуелях з ними мені вдалося виграти.
— Хіба Анна Сас могла не виграти?
— Важко було налаштуватись на поєдинки, у мене був рік перерви після травми. Трохи був якийсь страх, що не вийде зробити те, що планували і відпрацьовували на тренуваннях.
— Розкажіть про свого тренера Дмитра Живчика.
— Я дуже рада, що пішла на тренування саме до Дмитра Дмитровича.
Він навчив мене за всі роки в першу чергу залишатися людиною в будь-яких ситуаціях. Всі мої досягнення, вміння та знання — це завдяки тренеру та підтримці рідних мені людей.
Сенсей завжди підтримає та вірить у мене, я його дуже ціную та поважаю.
— Тоді ще розкажіть нам, хто такий Сенсей?
— Сенсе́єм називають шановного наставника. Сенсей — це шанобливе японське звертання до наставників, вчителів, лікарів і загалом людей старших за віком чи становищем. Може вживатися окремо і як додаток до прізвища шановної людини.
— Поділіться планами на майбутнє
— Плани на майбутнє — перемагати, розвиватися, допомагати, навчати інших, ділитися своїми знаннями і бути завжди прикладом для діток та спортсменів-початківців.
Читайте також:
«Draft» поїде в благодійний тур, щоб зібрати гроші на авто для ЗСУ
Ветерани «Моноліта» виїзну зустріч грали ослабленим складом та зіграли внічию
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.