Друге срібло на Олімпіаді студента з Вінниці

Друге срібло на Олімпіаді студента з Вінниці

Вранці 16 березня Олександр Казік на Олімпіаді в Південній Кореї виборов другу срібну медаль в індивідуальній гонці на 15 км.(першу нагороду здобув у біатлоні)

У розмові з його тренером Марцином Кучерявим, взнаємо, що такий результат це фантастика для спортсмена з вадами зору.

— Високих успіхів вони досягають у 24-25 років, — каже він. — В Олександра за плечима тільки 21.

Хлопця з невеликого села Балки Барського району земляки часто бачать у... лісополосі. Ось де тренуються наші олімпійці! Ще у райцентрі, звичайно. На роликах на асфальті. У хлопця від народження вади зору — далі метра не бачить. Незважаючи на це, відмовився від тростини. Її заміняє загострений слух. До школи ходив не в селі, а в райцентр. Пішки. Понад три кілометра в один кінець. Спочатку батьки супроводжували. Далі сам вивчив шлях, як свої п’ять пальців.

Пан Марцин каже, що такого наполегливого вихованця у нього ще не було.

— Скільки разів під час тренувань розбивав обличчя, збивав до крові коліна!... Здавалося, наступного дня уже не з’явиться на заняття. Саша загоював рани і продовжував добиватися свого. Торік на Кубку світу з біатлону в Японії він став третім. Тепер студент університету "Україна" вразив новим результатом. Супроводжує Олександра на змаганнях його земляк Сергій Кучерявий.

Приємно здивували депутати Барської райради. Коли тренер звернувся на сесії з проханням виділити кошти на підготовку двох олімпійців (тренує ще біатлоністку Ірину Буй, її результат на Олімпіаді - два четвертих місця: в біатлоні й індивідуальній гонці), таку пропозицію підтримали одноголосно. 200 тисяч надали на підготовку! Гарний приклад для наслідування…

Віктор СКРИПНИК

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up