Від ракетки, яку змайстрував батько до весел, які гребуть до паралімпіади

Від ракетки, яку змайстрував батько до весел, які гребуть до паралімпіади

Одинадцятикласник козятинської школи №2 Даніїл Годлевський починав з тенісу, був чемпіоном України з легкої атлетики, пройшов в Дніпрі відбір веслувальників за результатами змагань потрапив на етап в Туреччину, після якого його включили до паралімпійської збірної України з академічного веслування.

З Даниїлом ми познайомились в школі-гімназії ім Підгорбунського під час урочистостей до Міжнародного дня людей з інвалідністю. Тоді він був семикласником, брав участь у спортивних конкурсах і перемагав своїх суперників. На тих урочистостях від тренера школяра Володимира Шульги стало відомо, що це триразовий чемпіон України серед спортсменів з обмеженими можливостями організації “Повір у себе”. З тої пори ми слідкуємо за виступами Даниїла.

Він перемагав на змаганнях з легкої атлетики, став чемпіоном України з настільного тенісу в Чернігові. По приїзду з змагань ми запитали його як вдалося стати переможцем в тенісі. Тоді він розповів, що тенісом він займався з ранніх років коли йому батько змайстрував тенісний стіл і ракетку. А те, що він став спортсменом, в цьому він дякує своїм батькам, тренеру і долі.

Перед другим збором в Туреччині ми запитали Даниїла а як він став займатися легкою атлетикою?

— Одного дня, — каже спортсмен, — ідучи зі школи, я зустрівся з тренером. Спортивний фахівець запропонував мені займатися спортом в його групі. Тільки хіба я міг таке складне питання вирішувати без дорослих. Батьки ж віднеслися з розумінням до візиту тренера і погодилися, щоб їхній син займався спортом на вищому рівні. Зараз в моїй колекції багато кубків, грамот, медалей здобутих на змаганнях різних рівнів Найбільше мені в спорті подобається перемагати в чесній боротьбі.

 — Даня, а як ти потрапив в академічне веслування?

— Мабуть доля, — каже спортсмен.  — Влітку цього року Вінницький регіональний центр «Інваспорт» запросив мене у спортивно-оздоровчий комплекс у Карпатах. Там познайомились з заслуженим майстром спорту з академічного веслування Іриною Кириченко. Щимось я їй сподобався і вона зателефонувала своїм тренерам в Дніпро. Ще будучи в Карпатах вона повідомила, що на мене чекають на відбірковому етапі до паралімпійської збірної України. В Дніпрі на відборі було близько тисячі спортсменів. Відбір пройшов я і представниця слабкої статі. З нею ми поїхали на тренувальний збір до Туреччини. Повернулися з 28 листопада, а 4 грудня черговий етап підготовки в Турецькій республіці. Правда вже без напарниці. з якою пройшов відбір у Дніпрі. На 2-й збір паралімпійської збірної України її не запросили.

Ми домовились з Даниїлом, що зустрінемось в січні наступного року. Він повернеться з Туреччини 26 грудня. Тож вирішили дати йому можливість відпочити перед Новорічними святами. 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (2)
  • Artur Edu

    А фото тут до чого? Де на ньому герой статті? Я його не знаю, не бачив, та стаття не зазначає у чому саме він інвалід. Це також важлива інформація.

    Вячеслав Гончарук reply Artur Edu

    Даниїл Годлевський на фото другий зліва у перхньому ряду.

keyboard_arrow_up