Якщо не заплатив то в лідери не сунься

У чемпіонаті Вінницької області у вищій лізі залишилось зіграти останній тур. А чемпіон  вже відомий. Ним стала команда з Бершадського району “Світанок- Агросвіт” Шляхова.

Переможцями турніру ці спортсмени стали саме в Козятині в поєдинку з “Монолітом”. У ворота наших земляків вони за допомогою бригади арбітрів закотили два м’ячі. Те, що відбувалося в цей день на стадіоні “Локомотив”, випадковістю назвати важко.

З самого початку зустрічі 10 хвилин була рівна боротьба між командами в центрі поля. Та коли стала вимальовуватися не значна перевага козятинських спортсменів, рефері став карати ключових гравців “Моноліта” жовтими картками. Отримавши “гірчичник”, футболіст вже не такий активний в контактній боротьбі

Футбол — це контактний вид спорту, прописаний правилами. Тільки в нашому футболі ті правила трактуються по-різному. На полі є розмітка “воротарський майданчик”. Чому суддя з першим голом у ворота козятинців не зафіксував напад на голкіпера, а показав на центр поля — загадка. Тільки для багатьох та відгадка була відома. Рефері робив результат. І на табло 0:1.

Після такої несправедливості, козятинці затисли гостей на їх половині поля. Двічі могли зрівняти рахунок. Удача була на боці приїжджих футболістів. М’яч двічі попадав в поперечину їхніх воріт. Здавалося, що гол у відповідь назріває. Та під кінець першого тайму гостям вдалося закотити у ворота другий м’яч. З таким рахунком завершилась перша половина зустрічі.

У перерві матчу знову  відбувся конкурс. Цього разу спонсором призу виступив магазин “Богемія”. У розіграш виставили термос за півтисячі гривень. Зібралося 25 спортсменів. Вони мали поцілити з точки в поперечину. Переможців було двоє Євген Свірський та Сергій Бондарчук. Приз, який вручав депутат міської ради Геннадій Панчук за домовленістю між двома переможцями дістався Сергію Бондарчуку.

На другий тайм козятинські футболісти вийшли на поле зовсім з іншим настроєм, ніж на початку гри. Відчувши, що за такого суддівства гостей не перемогти, все одно надіялись на гол престижу. Тільки судді  були іншої думки. Чистий вихід на ворота агрономів зупиняє свисток арбітра, фіксуючи положення поза грою у козятинця. За гру рукою футболіста гостей свисток рефері мовчить. А падіння футболіста команди “Світанок-Агросвіт”, як симуляція, трактується арбітром, як порушення правил монолітовцем. Якщо арбітр і угледів якесь порушення правил, то воно явно не тягло на другу жовту і вилучення гравця з поля. Такими діями бригада суддів зганьбилася перед любителями футболу.

Команда з Бершадщини перед грою 13 туру мала в своєму активі 29 очок. Її теоретично могли потіснити з першого місця  футболісти “Факела” з Липовця, які відставали від лідера на п’ять очок. Запас міцності клубу з Шляхової був солідний. Для чого суддівська бригада з Вінниці влаштувала на стадіоні “Локомотив” ознаки не справедливого футболу?

Хто знайомий з футболом, той може сказати: “А у нас футбол такий договірний і проплачений!” Так витворяйте антифутбол на полях господарів! Це буде подобатися місцевим фанам, а в гостях такі речі робити не прийнято. До футболістів команди “Світанок Агросвт” я нічого не маю. Вони грали так, як дозволяла їм грати бригада арбітрів. А щодо футболістів “Моноліта”, то вони у весняно-літній період демонструють чемпіонську гру. Адже наших земляків перед 13 туром відділяли всього два очки від другого місця. Тільки в нас такий футбол: не співпрацюєш з суддями, то й не бути вам в трійці призерів. І бригада арбітрів це наглядно довела 12 травня.