"Найкраща газета України" програла суд вінницькому депутату-радикалу

Майже рік тривала судова тяганина між депутатом обласної Ради від Радикальної партії Сергієм Кривешко і обласним тижневиком "33 канал". Приводом позову депутата стала низка публікацій видання, в яких традиційно політичних опонентів співвласника газети Тетяни Редько (зараз депутат обласної ради від "Батьківщини", раніше помічниця нардепа-регіонала Григорія Калетніка) визначили винним в тяжких злочинах під час Євромайдану.


Звісно, як завжди, без слідства, вироків суду, і навіть більш-менш якісного журналістського розслідування. Чи брав участь Сергій Кривешко в антимайданній діяльності - справа слідчих та правоохоронних органів. Як кажуть в народі диму без вогню не буває. Але сьогодні мова піде про маніпуляції. Більшість з яких, нажаль, знаходяться не тільки за межею логіки і професійної етики, а й далеко за межами моралі.

В останньому номері вказаної газети редакція наводить коментар голови Нацональної спілки журналістів України Сергія Томіленка:

Дуже важливо, що "33 канал" є поза політичним проектом, він системно працює і сповідує точку зору на політичні, соціальні, культурні події Вінниччини, України і світу.
НСЖУ закликає газетярів переймати досвід "33 каналу"! Особливо це стосується тих комунальних ЗМІ, які знаходяться у стадії роздержавлення, цитує голову НСЖУ видання "33 канал".

Одразу виникає декілька питань.

Чи дійсно давав такий коментар голова НСЖУ? Якщо давав, чи гортав Сергій Томіленко хоча б 4-5 номерів "неполітичного видання"?

Відповідь на останнє - очевидна. Не гортав.

Адже назвати газету неполітичним проектом, серед співзасновників якої депутат облради від "Батьківщини" - Тетяна Редько, яка постійно використовує власне видання для "бютівської " джинси язик не поворухнеться. Сама Тетяна Редько встигла змінити вже декілька партій і весь час приватне видання працювало виключно в унісон її політичного куту сидіння.

І як ідентифікувати видання, яке в 2017 році продовжує піарити діяльність найближчих соратників Віктора Януковича та їх політичні проекти, на кшталт партія "Успішна Україна" - екс-міністра мінздох Олександра Клименка.

Неполітичне? Ну ок.
Для чого політика потрібна газетярці Тетяні Редько - цілком зрозуміло. Вінницька журналістка виявилась багатшою за губернатора


Для чого політичним партіям потрібна Тетяна Редько?


Схема проста. Співзасновниця видання кидає до ніг чергового політичного господаря власне видання, на сторінках якого ви побачите потрібні позитивні матеріали "за нас" і безліч жовтих, брудних та лайнометних текстів "проти них".

В переважній більшості матеріали з ознаками чорного піару на опонентів будуються виключно на фантазії Тетяни Редько. Їх фігурантам прикріплюють будь-які зручні ярлики, приписують злочини, крадіжки коштів, - будь-що, що здатне очорнити опонента.

Як же таке видання продовжує працювати, запитає читач, якщо більшість фактів вигадані та з явними ознаками маніпуляцій. Відповідь проста - приналежність до політики та влади дає газетярці великий люфт для уникнення відповідальності, недосконале законодавство, а ще брезгливість "жертв". 9 з 10 "жертв" публікацій "33 каналу" не будуть позиватись до суду. Хтось побоїться додаткових хвиль очорнення, які будуть запущені після судового позову, дехто просто не захоче забруднювати власне прізвище, навіть маючи незаперечні факти на свою користь. Одним з виключень традиції став виграш у суді Сергія Кривешка. Про що депутат повідомив в соціальній мережі:

Чекаю на СПРОСТУВАННЯ
Хочу поділитись із Вами, шановні читачі, новиною про завершення судового процесу, в якому я позивався до газети «33-канал» щодо спростування неправдивої інформації, оприлюдненої на шпальтах видання більше року тому. Спочатку я намагався мирним шляхом домовитись із керівництвом часопису про спростування, але вони наполягали на зверненні до суду. Тож після року судової тяганини днями ми отримали рішення суду: «Зобов’язати громадські організації «Вінницька асоціація редакторів» та «Центр захисту журналістів» спростувати поширену про Кривешка Сергія Сергійовича інформацію, розміщену 06.04.2016 року в статті «Як в області президента утворилась «ширка» з БПП, Опоблоку, радикалів та «самопомочі» з аграріями», шляхом розміщення повідомлення про ухвалене судове рішення в газеті «33-канал» у тижневий строк з дня набрання судовим рішенням законної сили. Також стягнути з вищевказаних ГО на користь С.С.Кривешка 10 000 грн в рахунок відшкодування моральної шкоди та 3158 грн. в рахунок відшкодування судових витрат». Вважаю це рішення суду торжеством справедливості, а правда завжди на її боці. Як було сказано раніше, всі кошти, отримані за відшкодування моральної шкоди та судових зборів, будуть одразу перераховані на лікування онкохворих дітей.

Але повернемось до маніпуляцій. Нажаль видання, з подачі співзасновника вдається до них не лише розправляючись з людьми, які осмілились відкрити очі на їх власну політичну історію: з фактами роботи на апологетів рижиму регіоналів, чи опонентів, які на сесіях ради розповідають інші пікантні політичні подробиці діяльності Тетяни Редько.

Вже другий тиждень журналістська спільнота спостерігає за якимось глибоко провінційним та аморальним фарсом навколо титулу "Найкращої газети України".

Справа в тому, що "33 канал" і на шпальтах газети, і на власному сайті, і в соціальних мережах повідомляє про це почесне звання. Хоча насправді НСЖУ визнала "33 канал" найкращою "регіональною газетою України". Тобто місцевою, обласною, з поміж інших регіональних друкованих газет. А між цими поняттями є велика різниця. Але видання невтомно від власного імені полишає позаду всіх загальнодержавних грандів друкованої преси і проглошує себе "найкращою газетою країни".

Навіть в матеріалі підписаному головою НСЖУ, Сергію Томіленко приписують фразу:

Напередодні Дня журналіста, 6 червня, НСЖУ визнала вінницьку газету "33 канал" кращою газетою України.

Ось як цю маніпуляцію прокоментував медіаексперт Юрій Пархомчук:

А Роману – окремий респект за точність.

Бо сама редакція написала, що "33-й канал" - краща газета України"
Варто вточнити, що Спілка журналістів назвала переможців не лише конкурсу «Краща регіональна (обласна) газета», а також «Краща місцева газета» і «Краща міськрайонна газета».


Скріншот з сторінки в соціальній мережі журналіста газети "33 канал" Романа Ковальського.


І наостанок. Чому б одразу не проголосити власне видання "Найкращою газетою Сонячної системи"?
Коментарі (0)

Ви не авторизовані