Порядок розірвання шлюбу

Порядок розірвання шлюбу

Усе частіше до Козятинського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги  звертаються громадяни  з питаннями сімейного права, зокрема, про розірвання шлюбу, стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей та збільшення розміру аліментів

Законодавством передбачено дві процедури розірвання шлюбу, кожна з яких застосовується залежно від конкретних обставин справи. Це розірвання шлюбу органами ДРАЦС та судом.

Перше здійснюється за заявою подружжя. Необхідною передумовою такого розірвання є відсутність у подружжя дітей. Якщо є поважні причини, з яких один з подружжя не може з’явитись до органів РАЦС та особисто подати заяву про розірвання шлюбу, існує можливість посвідчити таку заяву у нотаріуса та передати її другим з подружжя. Строк встановлений на розірвання шлюбу складає 1 місяць, після його закінчення, у випадку, якщо подружжя не відкличе заяву, орган РАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу.

Передбачена можливість розірвання шлюбу за заявою одного з подружжя, на випадок, якщо другого з подружжя було визнано безвісно відсутнім або недієздатним.

Позовна заява до суду про розірвання шлюбу може бути подана одним з подружжя, крім випадків, коли дружина є вагітною та впродовж одного року після моменту народження дитини. Ці винятки не стосуються ситуацій, якщо: один з подружжя вчинив злочин у відношенні другого з подружжя або дитини; якщо батьківство судовим рішенням визнано за іншою особою або батька було виключено із актового запису про народження дитини.

Розгляд справ про розірвання шлюбу здійснюється за місцем реєстрації відповідача. Виключення складають випадки, коли на утриманні у заявника є малолітні або неповнолітні діти, а також випадки, коли заявник не може виїхати до суду за місцем реєстрації відповідача, у зв’язку з хворобою або з інших поважних підстав.

Разом з позовною заявою необхідно подати оригінал свідоцтва про укладення шлюбу та квитанцію про сплату судового збору. Судовий збір при подачі заяви про розірвання шлюбу становить - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 640 грн.

Вжиття судом заходів щодо примирення  подружжя  застосовується у випадку відсутності згоди одного з них на розірвання шлюбу.

Ухвала суду про відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення не підлягає оскарженню в апеляційному та  касаційному порядку (статті  293, 324  ЦПК). Якщо після закінчення призначеного судом строку примирення, подружжя не відбулося і хоча б один з них наполягає на припиненні шлюбу, суд вирішує справу по суті.

Після того, як рішення суду про розірвання шлюбу набере законної сили (через 10 днів з дня проголошення, у випадку відсутності апеляційного оскарження), суд надішле таке рішення до органу ДРАЦС для внесення відповідних змін у реєстр. Після того, як шлюб буде розірвано, а особа отримає свідоцтво про розірвання шлюбу або рішення суду про розірвання шлюбу, особа матиме право на повторний шлюб.

Нагадаємо, для того, аби скласти позовну заяву до суду, ви можете звернутись для отримання безоплатної вторинної правової допомоги до Козятинського МЦ з надання БВПД (м. Козятин, пров. Кондрацького, 1А).

Марина Кобернюк, начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання безоплатної первинної правової допомоги     

 

Матеріал підготовлено за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety . Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу».

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
21:31 Обвал цін на ягоду та овочі і чи все так добре з ремонтом дороги покаже час 19:09 Човни, мотопомпи, обігрівачі: з Вінниччини відправили першу допомогу на Херсонщину photo_camera 17:05 Підопічні міського терцентру отримали кваліфіковану психологічну допомогу photo_camera 15:34 За минулу добу вогонь обпалив понад 3 га ґрунту. Горіло і в нашому районі Від читача 09:29 Чи був шанс у Брюса Вілліса, Джека Ніколсона та Верни Блум попередити деменцію? 13:21 Пам'ятаємо. Сьогодні 4-річниця з дня загибелі нашого Героя Максима Олексюка 12:32 На Вінниччині синоптики сьогодні прогнозують місцям дощі, можливі грози 11:00 ТОП-10 закупівель міської ради за травень 10:42 Козятинська Рада ветеранів запрошує усіх на звіт міського голови 09:30 Нашому захиснику Ілхану Радулову потрібна снайперська гвинтівка. Збирають кошти 08:48 Жителів Козятинщини просять допомогти з житлом евакуйованим мешканцям Херсонщини 08:24 Подорож в Медведівку, стілець в аптеці та чого не можна робити в парку photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up