Безкоштовні тест-смужки для козятинчан, які хворіють на діабет. Як отримати?

Безкоштовні тест-смужки для козятинчан, які хворіють на діабет. Як отримати?
  • Мешканці Вінниччини, які хворіють на цукровий діабет 1 і 2 типу та перебувають на інсулінотерапії, забезпечуються безкоштовними тест-смужками. Як їх отримати козятинчанам?

Центри первинної медико-санітарної допомоги Вінницької області отримали 66 388 упаковок тест-смужок для визначення рівня глюкози в крові.

Це індивідуальні тест-смужки для дорослих, які хворіють на цукровий діабет. Використовуються вони у глюкометрі «Accu-Chek Instant». Про це повідомляє Департамент охорони здоров’я та реабілітації ОВА.

Як отримати тест-смужку?

«Для отримання тест-смужок необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, — зазначила заступник начальника управління, начальник відділу високоспеціалізованої допомоги та відновного лікування Департаменту Олена Назаренко. — Центри первинної медико-санітарної допомоги області отримали смужки згідно з вказаною потребою. Вимірювання глюкози в крові дає можливість контролювати та вчасно корегувати дози інсуліну у пацієнтів для зменшення ризику розвитку ускладнень діабету».

Адреси медзакладів Козятина

  • Козятинський міський центр первинної медико-санітарної допомоги. Адреса: вулиця Незалежності, 75 (навпроти хлібзаводу); 
  • Козятинська амбулаторія центру первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради (колишня районна сімейна медицина). Адреса: вулиця Пилипа Орлика, 6.

До речі, у родині Козятинського міського центру сімейної медицини поповнення — чотири нових спеціалісти. Деталі у матеріалах:

Відслідковувати новини на тему здоров'я та медицини Козятина ви можете за посиланням.

Довідка

Цукровий діабет — група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Захворювання характеризується хронічним перебігом і порушенням усіх видів обміну речовин: вуглеводного, жирового, білкового, мінерального і водно-сольового.

Характерними симптомами є невгамовна спрага (полідипсія), порушення харчової поведінки, що проявляється підвищеним апетитом (поліфагія), та надмірне сечовиділення (поліурія), однак ці симптоми можуть бути слабко вираженими, якщо рівень глюкози в крові підвищений помірно.

Цукровий діабет слід відрізняти від нецукрового діабету, при якому теж відбувається поліурія та полідипсія, але не через порушення вироблення інсуліну, а внаслідок ураження задньої частки гіпофізу або гіпоталамусу.

 

Читайте також:

Як переселенцям отримати меддопомогу у новій громаді? Інструкція

Провідні американські та українські лікарі-добровольці надаватимуть допомогу у Сестринівці і Махаринцях

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Анжела Боримська

    Козятинська амбулаторія центру первинної медико-санітарної допомоги Самгородоцької сільської ради (колишня районна сімейна медицина). Адреса: вулиця Пилипа Орлика, 6, а саме сімейний лікар Засядьвовк відмовився видати тест-смужки хворій пацієнтці ,аргументуючи тим що їх немає в наяності і те що вони бувають рвзними,то можливо не підійдуть .  Так от, можливо комусь і видають безкоштовно, але не пенсіонерам хворим на цукровий діабет

12:41 Видурювали гроші з військових та їх родичів: зеки з колонії організували шахрайську схему play_circle_filled photo_camera 11:37 Як комунальники наводять лад на території громади. ФОТО photo_camera 10:49 Перукарню «Каприз» в ніч на 27 січня розтрощили. Забрали все навіть з туалету photo_camera 10:22 Сьогодні — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту play_circle_filled Від читача 11:58 Онлайн-презентація«Як відкрити продовольчий банк у своєму місті» 10:03 За умови стабільності: як 27 січня вимикають світло на Вінниччині 09:40 Парк, площа і стадіон — що хочуть там зробити 20:09 Центр гуманітарної допомоги Ірини Колесник відновлює видачу продуктових наборів. Деталі 17:29 Опублікували відео зустрічі із Дмитром Фінашиним, яка відбулася у п'ятому ліцеї Козятина play_circle_filled 15:56 Через влучання в енергетичні об’єкти найскладніша ситуація у трьох областях. Серед них і Вінницька 15:18 Тенденції у чоловічому гардеробі у 2023 (Новини компаній) 13:32 «Міським роблять, а сільським?»: дізналися про безкоштовне ПСА у «районній первинці»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up