Чим відрізняється фізкультура від спорту

Чим відрізняється фізкультура від спорту

Для збереження здоров’я потрібна фізична активність — це факт, з яким не посперечаєшся

Софія ШЕВЧУК

Але тоді чому професійні спортсмени часто помирають у зрілому, але не літньому віці, а часом розлучаються з життям на рингу, татамі або подіумі? Що краще: проста фізкультура або повноцінні тренування?

Різні поняття

Фізкультура – це активність, спрямована на відновлення, зміцнення і розвиток здоров’я, формування особливого ставлення до організму як до джерела сили і довголіття. Це також сукупність знань і цінностей, спрямованих на реалізацію принципів здорового способу життя, вдосконалення інтелектуальної діяльності.

Спорт – це особливий рід активності, покликаний зіставити інтелектуальні та фізичні здібності людей шляхом командної гри або одиночних змагань. Кінцева мета полягає не тільки в розвитку своїх фізичних навичок, але й перемогу суперників. Заняття спортом припускають цілеспрямовані тренування за певними програмами, дієтичне харчування, повна відмова від алкоголю, тютюну, ненормованого способу життя.

Різниця

Основна відмінність між зазначеними поняттями полягає в ступені залученості суб’єкта, цілях і правилах. Спорт – це постійні тренування, робота на межі своїх сил і можливостей. Адже коли настануть змагання, потрібно бути не гірше, а краще за інших. Фізкультурою займаються по мірі можливостей і сил. Вона відкрита для всіх бажаючих, незалежно від віку, фізичних навичок, соціального статусу.

Спорт припускає перенесення колосальних навантажень. Вони можуть виявитися згубними для організму, призвести до появи травм і навіть смерті. Фізкультура – це робота за щадним графіком, і головна мета – оздоровлення.

Відмінність фізкультури від спорту полягає у різниці основних цілей. Спортом займаються заради досягнень і перемог, фізкультурою – для підтримки здоров’я.

Ступінь залучення: фізкультурою займаються в своє задоволення, спортом – ритмічно і постійно.

Фізкультура передбачає навантаження на загальний розвиток фізичних навичок, спорт – досягнення меж людських можливостей.

Порівняння отриманих навичок: спорт передбачає постійне проведення змагань, в той час як фізкультура – ні.

Організація: для кожного виду спорту є свої правила, для фізкультури жорстких норм не існує.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 200 балів з трьох предметів: серед кращих випускників області і наш Богдан Дем'янюк 18:58 9 метрів ширина та 30 сантиметрів глибина: зробили заміри ями на Незалежності photo_camera 17:05 У Козятині стартував осінній місячник з благоустрою. Мешканців запрошуються долучитись 15:07 Наш Андрій Муравський вже п’ять місяців у полоні окупантів. Мати благає допомоги Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 13:04 Зимова термобілизна та її призначення (Новини компанії) 12:08 У Козятинському музеї відбудеться виставка живопису Геннадія Мацка «Моє натхнення» 11:00 Затвердили нові правила благоустрою 10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up