Чому батьки відмовляються від щеплень?

Чому батьки відмовляються від щеплень?

Згідно з Конституцією ст. 3, “Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю”.

З повною відповідальністю можу заявити, що ця норма закону порушується, починаючи з перших днів життя. Відмовившись у пологовому будинку від щеплень, одразу починається моральний тиск на породіллю: “Ви що, хочете, щоб ваша дитина захворіла? А хто буде потім відповідати? А ви знаєте, що у вас потім будуть проблеми? Без щеплень вашу дитину не візьмуть в садочок!”

Дійсно, яка мама хоче, щоб її дитина захворіла, а потім мала (якісь) проблеми та ще й не ходила в дитсадок? І мамочка із заплаканими очами йде робити щеплення, не помітивши, звичайно, дрібного шрифту…

Насправді, щеплення — не 100% гарантія від (усіх) хвороб. Відповідальність в будь-якому випадку за життя та здоров’я дитини несуть батьки. Не залежно від того, щеплена дитина чи ні. І в садочок беруть без щеплень, і до школи (про що йшлося в попередньому випуску газету “RIA-Козятин”). Але проблем вам не уникнути, тому що бюрократію і корупцію ніхто не відмінив.

Щоб відстояти свої законні права, потрібно, дійсно, вирішувати проблеми. Наприклад, “дати”, дійсно, за довідку або просто “купити” щеплення, що і роблять багато з батьків. А ні, то доводиться бігати по нескінченим кабінетам, їздити в райцентр, в обласну лікарню до імунолога, по дорозі з Вінниці потрапити в ДТП (20.03.2018 р. в Стрижавці на пішохідному переході).

Слава Богу, все добре: синці та малий переляк. А ще треба отримати в дитячому садочку відмову та купу паперів (20 аркушів А4), в яких лише одне речення “Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров’я”.

Проконсультуватися з юристами та довести діло до логічного завершення. Хіба це не проблеми? Прикро, що ті, хто від проблем застерігають, самі ж їх і створюють. Та якщо батьки відмовляються від щеплень (з релігійних переконань, з недовіри до якості вакцини, з недовіри до результативності, зі страху перед поствакцинальними ускладненнями чи з будь-яких інших переконань), знайте, що всі проблеми вирішуються. Головне, що закон на вашій стороні, хоч і не такий досконалий.

Цікаво, що батьки, які роблять щеплення своїм дітям, на запитання: “Чому ви за вакцинацію?”, відповідають:

- щоб діти не захворіли;

- бо в садок не візьмуть;

- щоб потім не було проблем;

- тому що всі роблять.

Насправді, щеплення — вакцинація, метод прфілактики інфекційних захворювань (Вікіпедія). А не гарант від інфекційних захворювань.

Дуже часто можна почути: “Від ваших нещеплених дітей захворіють наші щеплені”. Взагалі, це маячня. Навіщо ж ви тоді вакцинуєтеся? У лікарів є відмазка, "що вакцина працює, коли всі щеплені”. То давайте створимо ідеальне суспільство і всіх силоміць вакцинуємо, а слабих і кволих поскидаємо з великої гори. Але всі добре знають, до чого це приводить. Тому поважайте закон, честь і гідність та любіть ближнього свого, як самого себе!

"Кто не говорит правду, когда она ему хорошо известна, становится сообщником  фальсификаторов и лжецов" (Шарль Пегий). І дійсно, прочитавши книгу Луі Броуера

"Фармацевтична і продовольча мафія", не можу не порекомендувати кожному для роздумів.

Р. S.  Кохайтеся, бо ми  того варті.

Сьогодні у Козятині Сьогодні у Козятині
У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту У Махнівці будують майданчик зі штучним покриттям для ігрових видів спорту
Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Козятин в Instagram. Top-6 кращих фото за 19 травня - 25 травня Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Наприкінці ХІХ століття у місті звели перший православний храм. Що зі святинею сьогодні Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Усі на футбол. Підтримаймо козятинську команду Сьогодні буде похмуро та очікується дощ Сьогодні буде похмуро та очікується дощ
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

keyboard_arrow_up