Грибне полювання: будь на сторожі

Грибне полювання: будь на сторожі

З приходом хоч і не рясних дощів в лісі та лісосмугах з’явилися гриби.

Кожен з них несе в собі загрозу отруєння. Усе залежить від того, які збирати і як готувати. Слід пам’ятати, що лісові гриби дикорослі. Звичайно, куплені в торговельній точці безпечніші, ніж принесені з лісу. Та не у всіх, хто хоче смакувати грибами, є кошти на цей тепличний делікатес. Тим, хто зібрався в ліс, даємо таку інформацію.

Гриби мають чотири основні  категорії: їстівні, напівїстівні, умовно їстівні та отруйні.

Радимо грибникам без досвіду не брати в один кошик гриби, які не знаєте. Не бажано збирати їх у лісосмугах з великим потоком транспорту чи біля полів, які обробляються. Краще відмовитись збирати ті, які ростуть поблизу смітників чи високовольтних ліній. Також краще відмовитись від блідих та червоних сироїжок. Першу можна сплутати з блідою поганкою. А червона (її назва пикучо їдка), нагадує вивернутий зонт, є отруйною. Вона небезпечна ще й тим, що росте поруч зі звичайними сироїжками.

Пам’ятайте, що виявити отруйний гриб при їх варінні народними методами (цибулина чи срібна ложка) не можна,. При теперішній екології, лісові їстівні гриби варити потрібно 2 рази по півгодини, зливаючи воду. Напівїстівні гриби варіть три рази по півгодини. Від умовно їстівних грибів відмовтеся взагалі. Відмовтеся і від старих грибів та зібраних у посуху.

Грибники зі стажем запевняють, що в наших широтах є достатньо їстівних грибів, якщо сприятлива для них погода.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up