Грип немовлят: антибіотик чи профілактика?

Грип немовлят: антибіотик чи профілактика?

Лікарі кажуть, що в Козятині вже розпочалась епідемія грипу. Дорослі і школярі можуть отримати щеплення проти грипу. Як завіряють лікарі, дуже дієвий противірусний препарат “Протефлазид”. Вибір засобів для лікування вірусних захворювань також дуже широкий.

А як бути з немовлятами? Як краще їх лікувати і чи можна призначати діткам до одного року антибіотики?

На такі запитання читачів газети “RIA-Козятин” відповіла лікар сімейної медицини Олена Чуба.

— По-перше, треба одразу викликати сімейного лікаря, — каже Олена Володимирівна. — Після огляду лікар вирішує, чи задовільний стан у дитинки. Тобто, якщо температури ще нема, а є тільки початкові ознаки захворювання. Якщо помітили, що у малюка заклало носик, погіршився апетит, він вередує, помітно по очах, що дитина погано себе почуває — треба негайно розпочинати антивірусну терапію. Важливо не прогавити момент.

За словами пані Олени, вірусна інфекція розвивається в організмі за лічені години. Якщо помітили зміни в поведінці дитини або в родині є хворі, це повинно насторожити. Дуже добре себе зарекомендував препарат “Лаферобіон” для дітей у свічках. Він зручний у використанні. Для профілактики достатньо ввести його дитині один раз, щоб вона не розхворілась. Наступного дня самопочуття має значно покращитися.

— З лікувальною метою цей засіб вводиться ще один раз через дванадцять годин, — рекомендує лікар. — Також можна закрапати в носик “Назаферон”. Вірусну інфекцію важливо попередити. Імунна система у нас дуже ослаблена, з огляду на екологічну ситуацію. Дітки, які на грудному годуванні, мають більш стійкий імунітет, ніж ті, хто на сумішах. У більш слабких відразу починаються перші симптоми грипу: кашель, нежить, підвищення температури. До вірусу приєднується бактеріальна флора. І лікарі вже бояться затягувати час. Призначають легенькі антибіотики.

Як стверджують медики, зараз використовують європейські ліки, вони дуже м’які. Для лікування ускладнень від вірусної простуди (фарингіту, тонзіліту, рініту), щоб не довести дитину до бронхіту і вона не потрапила в стаціонар — призначають антибіотики. З відповідним до віку дитини дозуванням. Антибіотики йдуть початкової групи амоксицилін, еритроміцин.

Ліки широкого спектра дії, які вводять внутрішньом’язово, призначають тільки для пацієнтів стаціонару.

За словами Олени Володимирівни, на дому сімейні лікарі прописують так звані “стартові” антибіотики на три дні. Вони йдуть для дітей у вигляді суспензії. Додатково до цих ліків призначаються пробіотики, щоб не порушити роботу кишківника.

Відносно обов’язкового аналізу крові для призначення антибіотиків, лікар прокоментувала, що відсутні умови для масових аналізів крові. Тому їх не призначають всім хворим.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up