Кисневу станцію для козятинської лікарні не придбали

Кисневу станцію для козятинської лікарні не придбали
Козятинська ЦРЛ від початку червня не лікує хворих на коронавірус. Одна з причин, чому у нас не відкривають «ковідне» відділення — відсутність кисневої станції
  • Кошти на закупівлю обладнання, яке генерує медичний кисень з повітря, зарезервували у бюджеті для Козятинської центральної районної лікарні ще у квітні.
  • Наприкінці жовтня нарешті зібралися купувати.
  • Втім, торги завершилися невдало

В останню п’ятницю жовтня депутати міської ради зібралися на чергове засідання. І знову зайшла мова про медичні заклади. Серед питань, які розглядали обранці, було звернення до президента, Кабміну і Верховної Ради стосовно збалансованості витрат на фінансування закладів охорони здоров’я і зарплат медпрацівників у держбюджеті на наступний рік.

Під час обговорення міський голова сказала, що у медичних закладів прямі відносини з Національною службою здоров’я України, звідки вони беруть фінансування, і запросила до слова головного лікаря ЦРЛ і за сумісництвом депутата Олександра Євтушка, аби він детальніше розповів про те, як лікарня отримує гроші.

— Фінансування на сьогоднішній день відбувається наступним чином: всі гроші, які надходять на центральну районну лікарню будь-якої громади, надходять відповідно до зафіксованих епізодів і отриманих звітів від самої НСЗУ, — сказав під час виступу Євтушок. — Є певні тарифікації: одна послуга коштує стільки грошей, інша — стільки грошей. І всі вони об’єднуються в так звані пакети, а їх досить велика купа. На превеликий жаль, дійсно має місце занижена оцінка надання медичних послуг. Є ряд пакетів, які взагалі не враховуються в Національній службі охорони здоров’я. Наприклад, той самий банк крові, відділення переливання крові. Фактично це дотаційне відділення, але воно досить важливе для будь-якої лікарні.

Якщо деякі послуги не оплачуються з НСЗУ зовсім, то за деякі, навпаки, платять чималі суми. До прикладу, послуги за так званим «ковідним пакетом», за яким наша лікарня отримувала фінансування до травня включно. Втім «ковідне» відділення закрили і фінансування за цим пакетом припинилося.

— Чому? Тому що не було забезпечення відповідно спеціалістами. Це перше, — продовжив Олександр Євтушок. — По-друге, у Національній службі здоров’я вимагають на сьогоднішній день наявності в опорних лікарнях безпосередньо станцій, які генерують кисень і, звичайно, відповідного розведення мережі кисню по кількості точок, не менше 100. На сьогоднішній день ми маємо 53 точки.

Гроші на закупівлю обладнання, яке генерує медичний кисень, відклали ще у квітні 2021 року, про що ми вже повідомляли. Для цього із залишків бюджетних коштів, які не використали минулого року, зарезервували 2 мільйони гривень.

Втім, за закупівлю обладнання взялися тільки зараз. У жовтні Козятинська центральна районна лікарня оголосила через систему публічних закупівель Prozorro тендер на придбання кисневої станції. Свої пропозиції подали два учасники. Аукціон відбувся 25 жовтня. Проте обидві пропозиції відхилили. Учасник, який запропонував меншу ціну і за логікою мав би виграти, не надав необхідних сертифікатів і дозволу Держпраці на проведення робіт підвищеної небезпеки. Пропозицію учасника № 2 також відхилили через те, що компанія не подала усіх необхідних сертифікатів, листів і дозволів.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

16:24 «Мішок основи скінчився. По факту - вийшло 26 маскувальних сіток» 14:45 Для наших захисників вже зібрали більше 100 тисяч гривень 13:15 Збираємо дитину до школи. У скільки це обійдеться? 12:20 Привласнив 30 тисяч гривень: махнівчанин обчистив банківську картку 80-річної односельчанки Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 11:26 НМТ: козятинчанин Володимир Воронюк з двох предметів показав максимальний результат — 200 балів 10:29 «Поки йде війна, перейменування не на часі. Поговоримо після перемоги» 09:30 Різдво Миколая Чудотворця: про одне з найбільш шанованих християнських свят, прикмети та традиції 08:13 У Козятині планують побудувати інклюзивний дитячий майданчик. Збирають гроші 20:24 Рахунок для збору один, а історії різні 17:01 Героя Віктора Чернюка посмертно відзначили державною нагородою «Захиснику Вітчизни»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up