“Не цукроводіабетикам” нема фінансування. А таких в районі дев’ять

“Не цукроводіабетикам” нема фінансування. А таких в районі дев’ять

У редакцію газети “RIA-Козятин” звернувся мешканець села Козятин Іван Венжицький.

Він повідомив, що з далекого 1977 року після перенесеної важкої травми голови він став хворим. Якщо вже давати стислий письмовий висновок його хвороби, то це важка форма не цукрового діабету.

В своєму зверненні він каже: “Вже два місяці не дають ліків зовсім. Ліки дуже дорогі. На місяць потрібно більше семисот гривень. А це більша половина моєї пенсії. В сімейній медицині, куди зараз я звертаюсь по ліки, відповідають, що райдержадміністрація не виділила кошти. В минулому році ліків також не давали безкоштовно. Тоді в сімейній медицині відповідали, що “не цукровий діабет” не ввели в програму безкоштовних ліків. Та коли я звернувся з заявою в Міністерство охорони здоров’я та департаменту медичної служби Вінницької області, ліки знайшли і декілька місяців їх давали безкоштовно. Тепер знову не дають.

Що таке “не цукровий діабет” не нам розповідати медичним працівникам, яких нарекли сімейною медициною, чи сімейними лікарями. Та чиновникам, які так “люблять” свій народ, про такий  недуг варто почути.

При лікуванні не цукрового діабету людина може вільно себе почувати і бути працездатною. Якщо з якихось причин гормон десмопресину в лікуванні припинити, з’являється виражене зневоднення організму з наступним порушенням функціонування різних органів і систем людини. Це несе загрозу життю. Не цукровий діабет в медичній сфері порівнюється з важкими недугами, такими як епілепсія і іншими важкими захворюваннями.

Таких хворих, як Іван Володимирович і його товариш Олександр Адамович на Козятинський район дев’ять. Коли відома кількість хворих, значить, про них знають, але чомусь ігнорують.

Щоб прояснити ситуацію. ми звернулись в райдержадміністрацію. Володів ситуацією  куратор з медичних питань заступник голови РДВ Сергій Прохоров. Він повідомив, що через дифіцит бюджету, сесія райради виділили кошти тільки на цукровий діабет  

 — Щоб забезпечити хворих в повному обсязі, потрібно виділити 350 тисяч гривень, — сказав пан Прохоров. — Є тільки 75 тисяч. Спробуємо домовитись з власниками аптек, взяти ліки в борг. Та чи підуть фармацевти на такі домовленості, сказати не можу. На березневій сесії районної ради кошти включно по перше червня будуть виділені.

Сергій Валерійович дав сміливу відповідь. Можливо, він наперед знає рішення депутатів березневої сесїі? Адже, якщо народні обранці не проголосують за таке рішення, то коштів на закупівлю ліків знову не буде.

Дмитро Артемчук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up