Серця козятинчан перевіряли київські кардіохірурги

Серця козятинчан перевіряли київські кардіохірурги

В останній день січня до Козятинської ЦРЛ  приїжджала бригада кардіохірургів Інституту серця МОЗ України. Майже третина пацієнтів, які прийшли на прийом, у тому числі і діти, мають серйозні кардіосудинні патології, що потребують додаткового обстеження. Виявляли фахівці з Києва і тих, кому вже потрібне оперативне втручання. 

– Виїзні прийоми, у яких беруть участь спеціалісти Інституту серця  – це можливість отримати консультаційно-діагностичну допомогу по місцю проживання, тобто у себе вдома, каже судинний хірург Олексій Поліщук.  – Багато громадян не належним чином відносяться до свого здоров’я. Є категорія людей, які не можуть собі дозволити відвідати київську клініку з метою перевірити роботу серця і кровоносної системи. У нас з кардіологами Козятинської районної лікарні налагоджена співпраця. Вони проводять якісну попередню роботу із формування списку тих пацієнтів, яким у першу чергу потрібна фахова консультація.

За словами Олексія Поліщука раніше фахівці Інституту приїжджали у Козятин двічі на рік. У подальшому планують проводити огляд і консультації козятинчан частіше – три-чотири рази.

– Така поїздка є благодійною. Приїжджаємо до вас не тому, що у вас погані кардіологи, а тому, що коли лікар з столиці – люди  йому довіряють більше. Багато людей живуть, ходять працюють і навіть не підозрюють, що мають патологію. Їх просто щось непокоїть і вони при появі спеціаліста з Києва відважуються на проходження діагностики, – розповідає кардіохірург. – В кого виявляємо патологію –  надаємо безоплатні рекомендації в тому форматі в якому проводили обстеження пацієнта.

За словами кардіохірурга, майже третина пацієнтів, які прийшли на прийом, у тому числі і діти, мають серйозні кардіосудинні патології, що потребують додаткового обстеження.

— Щоб ви могли побажати козятинчанам?

— Профілактика, виявлення недугу на ранній стадії. З повагою відноситись до свого здоров’я. Відмовитись від шкідливих звичок,. не переїдати, не перевтомлювати свій організм, чергувати роботу з відпочинком, – сказав судинний хірург

Проводили прийом пацієнтів і дитячі кардіологи. 

– Ми приїхали задля обстеження дітей із вродженими вадами серця, дітей, яким були виконані операції з приводу вроджених вад серця (для консультації та контролю ефективності лікування), та юних пацієнтів, яким ще не був поставлений діагноз, однак є підозри і скарги, – розповів серцево-судинний лікар-хірург Володимир Вашкеба.

— У яких містах Вінницької області, крім Козятина ви буваєте?

— Тільки в Вінниці. 

— А яка картина дитячої захворюваності в Козятині на фоні України?

— Мені складно сказати, але з тих козятинчан, які приходять на прийом, вона менша – підсумував дитячий кардіохірург.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up