У Держпродспоживслужбі попереджають про небезпеку інфікування африканською чумою від диких кабанів

У Держпродспоживслужбі попереджають про небезпеку інфікування африканською чумою від диких кабанів

В зв’язку із відкриттям з 6 листопада у Вінницькій області сезону полювання на парнокопитних тварин, в тому числі на диких кабанів, у Козятинському управлінні Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області нагадують основні правила біобезпеки під час полювання для запобігання розповсюдження вірусу африканської чуми свиней.

Африканська чума свиней – це одна з найбільш небезпечних інфекційних хвороб свиней,
оскільки характеризується високою смертністю та значними економічними збитками.
Від зараження до появи симптомів проходить від 2 до 7 днів, — повідомляє в.о. начальника Козятинського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Геннадій Мельничук. — У тварин підвищується температура тіла до 42°C, з'являється задишка, кашель, зникає апетит, посилюється спрага, відзначаються напади блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух, на п'ятачку і хвості з’являються червоно-фіолетові плями. Загибель настає на 1-5 день, іноді пізніше.
Зазначають, що сьогодні АЧС - це серйозна проблема не тільки сільського, а і мисливського господарства.
Проте, в останні роки  все частіше згадують лише про здобутого дикого кабана або вепра.
Через спалахи АЧС, що реєструються в дикій фауні, популяція диких кабанів різко
зменшується. Деякою компенсацією може бути знання епізоотичного статусу місцевості, тому що виявлені інфекційні та інвазійні захворювання свійських тварин спостерігаються і серед диких.
— Доведено, і постійно на цьому наголошується, що головним розповсюджувачем АЧС є
людина! Кожен мисливець має знати не тільки де ховається дичина, а і те, як безпечно
поводитись із впольованою здобиччю.

Зважаючи на складну епізоотичну ситуацію в Україні із захворюваністю на АЧС 
мисливцям нагадали прості правила щодо недопущення даного захворювання на території області:

 •  Регулярно дезинфікуйте транспортні засоби, які використовуються для перевезення туш добутих тварин.
 • Особливу небезпеку становлять продукти забою впольованих свиней, тому не залишайте в лісі нутрощі добутих кабанів, шкури та інші побічні продукти полювання, які не споживаються людиною.
 •  Утилізувати нутрощі в спеціально облаштованих на мисливських господарствах ямах,спалювання, закопування на глибину не менше 1,5 м. з обов’язковою дезінфекцією місць знищення або захоронення, з використанням дезінфекційних засобів, що забезпечують знищення вірусу АЧС.
 • Оброблення туш, добутих на полюванні тварин, здійснювати централізовано в облаштованих на території мисливських господарств пунктах, де підлоги і стіни приміщень призначені для оброблення туш добутих тварин.
 • При транспортуванні туш добутих кабанів до місць централізованої обробки використовувати пластикові або металеві водонепроникні ємності з метою недопущення попадання крові або природних виділень тварин на землю або різні поверхні транспортних засобів.
 •  Після завершення полювання і оброблення туш кабанів здійснити ретельне миття та дезінфекцію рук, взуття, а також ножів та інших пристосувань.
 • Транспортування продукції полювання з мисливських господарств здійснювати тільки в водонепроникній тарі, щоб не допустити забруднення транспортних засобів і одягу кров’ю і т.д.
 •  Після кожного полювання здійснювати регулярне миття та дезінфекцію транспортних засобів, що використовуються для перевезення туш добутих тварин.
 • Не допускати використання води, в якій проводилася мийка м’яса або термічно необроблених субпродуктів добутих кабанів, в корм свиням чи іншим свійським тваринам.
 • У разі виявлення трупа дикого кабана або добутого кабана з ознаками АЧС, необхідно негайно повідомити про це представників мисливського господарства та місцевих представників компетентного органу Держпродспоживслужби.
 • Кожна добута на полюванні туша дикого кабана повинна пройти обов’язкову ветеринарно-санітарну експертизу не тільки на наявність вірусу АЧС, а й на наявність трихінельозу.

— Використовуючи ці нескладні, але суворі вимоги з біобезпеки, ми збережемо поголів’я
дикого кабана в Україні! Вдалого та біобезпечного полювання! — йдеться в повідомленні

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі

keyboard_arrow_up