Увага - зареєстровано чергове отруєння грибами!

Увага - зареєстровано чергове отруєння грибами!

Козятинське районне управління Держпродспоживслужби повідомляє про нові випадки отруєння грибами – четвертий у поточному році. Всього впродовж 2017 року постраждало 8 осіб. Всі випадки сталися протягом останніх двох тижнів. Слід зазначити, що серед постраждалих є двоє дітей.

Нові випадки зареєстровані 13 та 14 вересня, до реанімаційного відділення Козятинської ЦРЛ поступили ще 2 особи. Стан хворих важкого та легкого ступеню важкості.

Гриби – сироїжки, маслята, дощовики були зібрані поблизу міста Козятин у місцевих лісосмугах. Перед вживанням їх відварили у воді, потім обсмажили на олії.

Спеціалісти Держпродспоживслужби ще раз застерігають від вживання дикорослих грибів!

Більшість отруєнь обумовлені вживанням пластинчатих грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. Отруєння також можуть спричинити їстівні гриби, які не пройшли належної термічної обробки або виросли на забруднених територіях, уздовж автомагістралей.

Помилитися можна, якщо збирати дуже молоді плодові тіла, у яких ще не проявилися морфологічні ознаки – наприклад, серед сироїжок може ховатися бліда поганка.

Під час посухи гриби краще не збирати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі грибів, вони втрачають воду і накопичують токсини. Їх вживання іноді закінчується трагічно — отруєннями, а деколи і смертю потерпілих. Старі або червиві гриби містять продукти розпаду білків, тому теж є непридатними до вживання.

Лікарі оцінюють гриби, як продукт, котрий важко перетравлюється. Тому страви з них можуть вживати лише практично здорові люди. Гриби категорично заборонені до споживання вагітним, жінкам, які годують груддю, дітям та людям похилого віку!

Слід пам’ятати, що при вживанні грибів можуть загостритися хронічні хвороби органів травлення – гастрит, панкреатит, холецистит, гепатит, коліт, виразкова хвороба тощо.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up