В Козятині в пацієнтів з підозрою на COVID-19 беруть аналізи вдома

В Козятині в пацієнтів з підозрою на COVID-19 беруть аналізи вдома
Медична сестра готова для виїзду на забір біологічного матеріалу від хворих з підозрою на коронавірус. (фото зі сторінки КП «Козятинський міський центр ПМСД» у фейсбуці)

З 1 квітня 2020 року при Козятинському міському центрі ПМСД працюють мобільні бригади, які за призначенням сімейного лікаря проводять забір біологічного матеріалу від пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Про це повідомляє КП «Козятинський міський центр ПМСД».  До складу мобільних бригад входять медичні сестри, які забезпечені засобами індивідуального захисту, деззасобами та антисептиками, транспортним середовищем для ПЛР-діагностики та швидкими тестами на COVID-19.

Вони проводитимуть забори біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на COVID-19 з дотриманням всіх норм і правил забору та транспортування біологічного матеріалу, індивідуального захисту та дезінфекції. Це значно зменшить мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.

На сьогоднішній день є два види тестів: експрес-тести й лабораторний тест ПЛР (полімеразної ланцюгової реакції). При експрес-тесті у людини беруть кров із пальця, результат готовий через 15 хвилин. Тест визначає антитіла до COVID-19, які утворюються через декілька днів хвороби. Тому у перші дні зараження тест нічого не покаже і сенсу його робити немає. Точність експрес-тесту залежить від виробника, але ніколи не дає 100%. Тому експрес-тести підтверджують лабораторним методом. У людини беруть зішкріб із носа і горла та тестують на системі для ампліфікації.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up