Як правильно вибирати морозиво?

Як правильно вибирати морозиво?

Літня погода тримається ще з травня. Температура в затінку вища за 25 градусів і тому багато хто прохолоджується морозивом. Пломбір, щербет, крем-брюле, ескімо, фруктовий лід — список видів цього десерту досить великий. Але не все те, що холодне й смачне, є морозивом.

Обов’язково вивчайте склад!

Справжнього морозива у нас не так вже й багато. Якщо воно має жовтий відтінок, то це говорить про його натуральність, бо тільки великий вміст молочного жиру дає такий відтінок. У ньому обов‘язково має бути молоко, вершки, масло і цукор. А це дорого. Тому найчастіше ці складові замінюються більш дешевими і навіть шкідливими речовинами з додаванням багатьох стабілізаторів, емульгаторів, ароматизаторів та барвників.

Якщо на упаковці морозива вказано ДСТУ 4733:2007, то це означає, що ні молоко, ні масло, ні вершки не замінені чимось іншим (дані взяті із сайту Добавкам.нет).

ДСТУ 4735:2007 говорить про те, що даний продукт містить у собі пальмоядрову, кокосову, а з 2010 року дозволили використовувати ще більш шкідливу пальмову олію.

Серед стабілізаторів і емульгаторів природними та безпечними є гуарова і ксантинова камідь, камідь рожевого дерева, моно- і дигліцериди жирних кислот. Якісним морозивом можна вважати і те, до складу якого входить дорога спеція ваніль, а не дешеві ванілін чи ароматизатор, ідентичний ванілі.

Склад стаканчика — теж важливо

Саме морозиво може відповідати стандарту, а от у стаканчик, буває, добавляють і кокосову, і пальмову олію. Тому не забувайте дивитись на склад стаканчика (якщо він вказаний). Те ж саме — і про шоколадну глазур, в якій дороге какао-масло теж замінюють олією більш дешевого походження.

Недотримання умов зберігання загрожує життю

Далеко не всі власники торгових точок дотримуються умов зберігання морозива. Деякі супермаркети на ніч відключають свої холодильники з метою економії електроенергії. І за це платить покупець. Бо внаслідок порушення умов зберігання в морозиві може розвинутись кишкова паличка.

Аби зрозуміти, що морозиво неправильно зберігалось, трохи натисніть пальцем на нього. Якщо продавлюється і м’яке, то це через недотримання умов зберігання. Морозиво в формі ковбаси має бути ідеально рівним. Якщо на ньому є кристалики льоду, то воно заморожувалось і розморожувалось не раз.

Недобросовісні продавці

На початку нового сезону деякі підприємці продають прострочене морозиво, яке не встигли продати. Обов’язково дивіться на дату виготовлення і термін придатності. До речі, якщо останній більше, ніж півроку, то це говорить про занадто велику кількість емульгаторів і стабілізаторів. Щоб не підчепити якусь хворобу, купуючи морозиво на вулиці, звертайте увагу на те, чи в целофанових рукавичках продавець.

Ознайомтесь також із цікавими рецептами приготування домашнього морозива.

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
«Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ «Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ
Фото дня: болотяні дороги та собаки Фото дня: болотяні дороги та собаки Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Спорт на честь  30-річчя виводу військ з Афганістану Спорт на честь 30-річчя виводу військ з Афганістану Митецьке юнацство Козятина. Замовкне  молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? Митецьке юнацство Козятина. Замовкне молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ?
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up