Загравання з пандемією: «У багатьох медичних козятинських закладах, де нині – великі черги, нуль дистанції? »

Загравання з пандемією: «У багатьох медичних козятинських закладах, де нині – великі черги, нуль дистанції? »
  • Знову Козятинщина прогриміла на всю Україну. У всеукраїнській газеті «Експрес» (№44 від 4-11 листопада) надруковано статтю «Ідеальні умови, аби заразитись ковідом». Підзаголовок статті «Небезпека чатує саме у багатьох медичних закладах, де нині – великі черги, нуль дистанції та контролю за носінням масок».  

На минулих виборах органів місцевого самоврядування Козятинщина зробила щедрий депутатський засів, маючи в обласному представницькому органі п’ять депутатських штиків, серед яких три не просто лікарі, а керівники лікувальних установ.

Було дивним, що в час пандемії наші славні ескулапи дружно підтримали авантюрне рішення про скорочення мережі протитуберкульозних закладів, давши привід для закриття і Козятинського, адже нинішня ситуація з коронавірусом – живильне середовище для майбутнього процвітання туберкульозу. В Козятині протитуберкульозний диспансер відкрито зразу ж після закінчення Другої світової війни, а нинішня влада надумала закривати в такий непередбачуваний час... 

Знову Козятинщина прогриміла на всю Україну. У всеукраїнській газеті «Експрес» (№44 від 4-11 листопада) надруковано статтю «Ідеальні умови, аби заразитись ковідом». Підзаголовок статті «Небезпека чатує саме у багатьох медичних закладах, де нині – великі черги, нуль дистанції та контролю за носінням масок».  

Серед інших лікувальних закладів про наш зокрема мовиться:

«У Козятинській міській лікарні на Вінниччині – найбільша черга до кабінету здачі ПЛР-тесту. Він працює з 8.00 до 12.00. «Ми зайняли чергу о 10-й ранку. Перед нами було 15 осіб. І ще стільки ж за нами, – каже один з пацієнтів. – А поряд  – кабінет для інших аналізів. Немає жодного зонування. Просто – дві черги в маленькому коридорі. Дехто з температурою, інші з кашлем... Жах!»

Прочитавши цю інформація, я вирішив поцікавитись, а яка ж ситуація в Козятинській міській амбулаторії сімейної медицини? Те, що побачив, мене потрясло. Кабінети лікарів сімейної медицини, в основному, розташовані на другому поверсі. Ширина проходу приміщення трішки більша за 2 метри. В правому крилі сім кабінетів сімейних лікарів.  В лівому крилі – п’ять. Тіснота неймовірна. Хто в масці, а хто без неї. І теж – одні чхають, інші  – кашляють, а ще іншим – начхати на все – вони успішно вдихають віруси та бактерії від тих, хто їх підхопив раніше. В час пандемії – це дійсно нагадує не лікувальну установу, а розсадник захворювань. Хто придумав таке розташування кабінетів сімейних лікарів у триповерховому приміщенні, яке раніш було поліклінікою районної лікарні?

Панове депутати обласної ради, причетні до Козятинщини, голова постійної комісії обласної ради з охорони здоров’я та соціального захисту населення Ігор Грубеляс, начальник відділу охорони здоров’я Хмільницької міської ради Олександр Кравчук, керівник Козятинського міського Центру ПМСД Юлія Радогощина, депутати обласної ради Ірина Колесник та Павло Пойда, вас люди обрали до представницького органу обласної ради, щоб ви приймали виважені та відповідальні рішення, які йшли б на користь жителям області та Козятинщини зокрема. Не для того, щоб ви проводили святкові феєрверки та яскраві шоу на святах громад, а, щоб турбуватися про захист та покращення життя і добробуту жителів цих громад. Козятинщина ще ніколи не мала такого чисельного представництва в обласному органі представницької влади, тому забудьте про свою політичну приналежність та особисті амбіції керівників партій, а дійте задля блага людей, які, довірившись вам, покладають на вас великі надії.

Чи не злочинним є те, що Козятинська районна лікарня Козятинської міської ради до цього часу не готова приймати хворих на коронавірус, як це роблять Калинівська та Хмільницька лікарні? Торік Козятинська лікарня приймала таких хворих, а в цьому році – ні. Це що зговір, саботаж чи чиїсь сплановані дії? Розберіться в цім, панове депутати облради, або скажіть людям, що вони помилилися зі своїм вибором.

Хотілось би, щоб про наш край, в тім числі про лікувальні установи всеукраїнські газети та інші засоби масової інформації писали і передавали тільки позитивні інформації та сюжети, а не такі, як в названій вище газеті.

Турбує також факт, що в наш складний епідеміологічний період запущено механізм скорочення медичного персоналу лікарні, в тому числі працівників лабораторій. Чи забули, як минулого року в пік захворювань не вистачало медичних працівників? І це при тому, що третина державного бюджету направлена на охорону здоров’я.

Микола Панасюк

Коментарі (1)
  • Володимир Загоруйко

    Планомірне  знищення інфраструктури Козятина .,, Дякую вам наші обранці''

15:34 На що звернути увагу при виборі лижного костюма (Новини компанії) 13:02 На яких вулицях не буде світла 6-12 грудня? 12:31 З 6 грудня починають діяти нові карантинні правила. Які будуть заборони для невакцинованих? 12:00 Постраждалим від вибуху козятинчанам виплатять матеріальну допомогу Від читача 14:30 Немедленно сними деньги с банка 11:25 На території Жежелівського кар'єру будуть проводити вибухові роботи 10:20 Вже 4565 інфікованих козятинчан: оперативні дані COVID-19 09:54 Зарплати, пенсії, правила карантину. Що зміниться у грудні? 09:00 Вулиця Гончарова – одна з лідерів рейтингу найгірших доріг міста photo_camera 08:24 Мокрий сніг і туман: про погоду у Козятині сьогодні, 3 грудня 19:33 Поліцейські знайшли недопалений одяг зі слідами крові. У Козятині під час чаркування сусід убив сусіда 16:38 Готові перекривати залізницю: у Голендрах люди залишилися без переходу через колії
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up