Зима — найкращий час лікувати алергію

Зима — найкращий час лікувати алергію
  • На алергічні реакції більшість з нас страждають  коли усе цвіте, тобто весна-літо-осінь.
  • Лікуватися ж лікарі радять взимку, методом, який вже існує сто років, і досі не втратив актуальності

А ви знали, що антигістамінні препарати алергію не лікують? Більш того, приймаючи їх, ви просто прибираєте симптоматику: нежить, сльози, набряк слизової, головний біль, висип. А тим часом антитіла, що виробляються на алерген в організмі, накопичуються і збільшують перелік речовин, на які ви найближчим часом будете «реагувати». І зовсім скоро до алергії на пилок та цвіт, додасться алергія на їжу.

Що таке алергія?

За словами професорки Вінницького національного медичного університету та доктора біологічних наук Вікторії Родінкової, алергія, це підвищена чутливість організму до будь-якої речовини, яка розвивається при повторному контакті. Алергія виникає тоді, коли імунна система людини реагує на чужорідну речовину, яка не викликає реакції у більшості людей.

— Імунній системі потрібен час, щоб розпізнати та запам’ятати алерген. Коли імунна система стає чутливою до цієї речовини, вона починає створювати антитіла, щоб атакувати її, — говорить Вікторія. — Цей процес називається сенсибілізацією.

Відео дня

Якщо імунна система дає збій, антитіла виробляються в надлишковій кількості. Надалі при повторному контакті з алергеном антитіла активізуються і запускають каскад біохімічних реакцій. Саме у такі моменти люди відчувають симптоми алергії — свербіж, набряк, почервоніння слизових оболонок або шкіри, нежить, помічають висипання на шкірі.

Перехрестя алергій

Якщо ви маєте алергічну реакцію до пилку якоїсь рослини, то дуже ймовірно, що також у вас є алергія на плоди або інші спорідненні рослини. Це так звана — перехресна алергія.

- Спочатку проявляється саме реакція на повітряні алергени (пилок рослин, пилових кліщів, спори грибів, частинки шерсті й лупи тварин), які вдихають з повітрям, — розповідає Вікторія Родінкова. — Потім виникає реакція на їжу, де містяться подібні білки-алергени.

Зокрема, в амброзії (пилок завдає клопоту більше третині всіх українців, хворих на поліноз, і вважається сезонним алергеном номер два у нашій країні, після пилку злакових трав) є кілька алергенів, які мають перехресні реакції. Напиклад, страждаючи на алергію до амброзії, може бути чутливість до пилку полину, пилку хрестоцвітих (рапсу). А ще залежно від маркеру алергена амброзії може бути реакція на пилок берези, оливи, тимофіївки, пилок соняшника та продуктів, зроблених із нього (проявляється синдромом оральної алергії). Оральні симптоми у такої людини будуть викликати чаї та продукти з вмістом полину, ромашки, календули, пижма, що разом з амброзією належать до родини айстрових.

Лише алерголог допоможе

Перше, що радить Вікторія Родінкова, як тільки виникла алергічна реакція, не треба бігти в аптеку за антигістамінними препаратами, адже вони лише прибирають симптоми, а не лікують та щей «змазують» реальну картину.

— Пацієнту потрібно бути в постійному контакті з алергологом, і під час сезону, і після, — говорить професорка. — Лише лікар може виявити, який саме алерген викликає найсильнішу реакцію. Звісно, коли пацієнт точно знає, що викликає в нього алергію (або ж здогадується), можна провести алергопроби. Якщо ж картина незрозуміла, то краще провести молекулярну діагностику — найкращим на сьогодні методом є тест АLEX, який показує реакцію організму до майже 300 алергенів.

Отрута - протиотрута

— Після того, як є чітка картина алергії, можна лікуватись, — говорить Вікторія. — Єдиний спосіб — специфічна імунотерапія. Цьому способу більше ста років і він працює за принципом: отрута — протиотрута. Найкраще лікуватися взимку, коли в повітрі немає алергенів. Для лікування використовуються таблетки або ж ін’єкції препаратів, в яких міститься мінімальна доза алергенів.

— Деякі лікарі вважають, що ін’єкції краще, адже пігулки пацієнт може забути прийняти, — говорить Вікторія. — Така терапія проводиться три сезони (три зими), — після цього в людини алергія зникає і це має пожиттєвий ефект.

Автор: Альона Рябоконь

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:10 Найкращий сонцезахисний крем для обличчя з SPF 50: як правильно вибрати (Новини компаній) 09:49 Цей день в історії, 29 березня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони 08:37 Ворог вночі атакував Вінниччину. Є влучання в приватний будинок 19:34 Загинув при виконанні бойового завдання. Минає річниця, як ми втратили Героя Богдана Жмуцького Від читача 18:11 Щодо зборів ГО "Джерело" 18:05 У Залізничному біля трансформатора знайшли гранату. Вона виявилася іграшковою 16:00 «За що сваритися, що селянина нагнули?» 15:40 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:16 Сорок хвилин розглядали одне питання, а тоді зі скандалом розійшлися 14:53 «Поки у дітей весняні канікули і вони кайфують, вчителі дружно працюють по благоустрою селища» play_circle_filled 14:00 Як сортувати пластик правильно — розповідає експертка 13:08 З Меморіального комплексу у Козятині викрали поминальну лампадку. Злодія впіймали 12:00 Постраждали всі блоки на Ладижинській ТЕС: повідомили наслідки ракетної атаки 22 березня 11:10 Сьогодні в області через сильний вітер підвищений рівень небезпеки. Буде сухо та сонячно
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up