Водне питання і передача місту ЖДК: остання сесія міськради перед виборами

Водне питання і передача місту ЖДК: остання сесія міськради перед виборами
Скріншот із онлайн трансляції сесії зі сторінки Дмитра Бернатовича у Фейсбук
 • У п’ятницю, 16 жовтня відбулася остання, 49 сесія міської ради сьомого скликання.
 • Що обговорювали і за що голосували депутати — коротко про найголовніше.

Депутати у такому складі зібралися востаннє. На засідання прийшло 23 обранці з 33-ьох.

На початку сесії вручили депутатське посвідчення Олексію Костюку, який замінив у сесійній залі свого колегу Сергія Сича. Потім перейшли до формування порядку денного.

Сергій Матвіюк запропонував включити до порядку денного звернення про не заперечення прийняття у комунальну власність водогону, який належить залізниці. Ця пропозиція викликала серед депутатів жваве обговорення. Євгеній Буравський сказав, що брати водогін на баланс міста — велике навантаження для бюджету.

— До 2023 року всі об’єкти, які перебувають на балансі залізниці, будуть передані у комунальну власність, хочемо ми цього, чи ні, — додав Федір Кропива.

Все ж питання включили до порядку денного. Коли перейшли до обговорення перед голосуванням, у депутатів виникла низка запитань.

— Чи є до цього звернення лист від «Укрзалізниці» про те, що вони дають згоду на передачу? Чи є офіційне звернення до нас? — запитав Дмитро Бернатович.

На що міський голова Олександр Пузир відповів, що такого звернення немає, хоча міська рада вже приймала рішення про ініціювання передачі водогону в комунальну власність і навіть направила копію на відповідний підрозділ залізниці, проте досі жодної відповіді так і не було.

Цікавило депутатів і те, яким буде тариф на воду, якщо водогін візьмуть на баланс міського бюджету. На що Олександр Пузир відповів, що точно не нижчий, ніж зараз.

— Якщо ми візьмемо на баланс міста водогін, ми його не витягнемо. По-перше, це мінус 4,5 мільйони щорічних витрат. По-друге, якщо ми вкладемо кошти в модернізацію системи водопостачання (поміняти насоси і труби почати міняти), це, в свою чергу призведе до збільшення тарифу, — пояснив очільник міста і зазначив, що місто має почати поступове будівництво нового водогону паралельно з вже існуючим, а це можливо лише за умови співфінансування з державного бюджету.

Після цього зачитали сам проект рішення депутата Сергія Матвіюка:

«Надати АТ «Укрзалізниця» згоду на прийняття цілісного майнового комплексу системи водопостачання і водовідведення, що перебувають на балансі виробничого підрозділу Київської територіальної філії Центру будівельно-монтажних робіт та експлуатацій будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця», до комунальної власності в особі Козятинської міської ради, виконавчому комітету створити комісію з прийняття цілісного майнового комплексу водопостачання та водовідведення в комунальну власність та надати акти приймання-передачі, затверджені на сесії міської ради».

— А вони звернулися до нас про передачу? — запитав Федір Кропива. На що міський голова відповів — ні.

Питання поставили на голосування, але рішення не прийняли.

Далі депутати проголосували за звернення до Кабінету міністрів і Верховної ради з проханням включити до бюджету України на наступний рік субвенцію для нашого міста на будівництво нового водогону. Це питання набрало необхідну кількість голосів. Після розгляду цього звернення Сергій Матвіюк покинув сесійну залу.

Також обранці проголосували за рішення виконавчого комітету, внесли зміни до міського бюджету та вирішили низку майнових питань. Зокрема, взяли на баланс міста Будинок науки і техніки залізничників, що серед козятинчан більш відомий як ЖДК.

Авторизуйтесь, щоб читати повну статтю
Коментарі (3)
 • Степан

  Пан Пузир хоч і перефарбувався в ''слугу'' - суть залишилась та сама - все для себе, все під себе. А Козятин потерпає від його бездіяльності, або від шкідливої діяльності, а втім, там всі такі, нема з кого вибирати. По справжньому порядні люди не рвуться до влади, бо їх там з'їдять з потрохами і не вдавляться.
 • Віктор

  А чому не винесено звернення техногенної комісііі району щодо долучення до співфінансування покращення водопостачання міста та проведення очищення водойми в зоні забору води? Адже сьогодні уже проводяться реальні роботи ініційовані райрадою спільно з підрозділом Укрзалізниці . Чи до хазяйнували що немає чим здачі давати.
 • Віктор

  А чому не винесено звернення техногенної комісііі району щодо долучення до співфінансування покращення водопостачання міста та проведення очищення водойми в зоні забору води? Адже сьогодні уже проводяться реальні роботи ініційовані райрадою спільно з підрозділом Укрзалізниці . Чи до хазяйнували що немає чим здачі давати.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up