Меморіал пам'яті: Героя Василя Пирогова посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Меморіал пам'яті: Героя Василя Пирогова посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня
 • На платформі пам'яті, платформі історій українських захисників Меморіал Герої опублікували матеріал, присвячений нашому мужньому захиснику, козятинчанину Василю Пирогову
 • Тут зібрана біографія Героя, а також спогади його рідних.
 • Згадаємо про нашого земляка

У Меморіалі героїв пишуть — старший сержант Василь Пирогов, позивний Амур, загинув 13 червня 2022 року під час артилерійського обстрілу в районі села Мазанівка на Донеччині. Захиснику було 33 роки.

Василь народився у селі Іванківці. Ще у дитинстві з родиною переїхав до міста Козятин тієї ж області. У 2005 році закінчив Козятинську школу №5 та вступив до Козятинського вищого професійного залізничного училища. Здобув фах майстра колійних робіт. У 18 років пішов на строкову військову службу, служив мінометником на Житомирщині. Після служби в армії працював близько 10 років у цеху Козятинського мясокомбінату. Потім поїхав працювати за кордон.
У січні 2022 року Василь повернувся додому, а 28 лютого мав їхати знову. Однак 24 лютого 2022 почалася повномасштабна війна. Василь одразу пішов до військкомату, приєднався до 120-го батальйону 173-ї окремої бригади територіальної оборони. Був головним сержантом мінометної батареї.

«Я рідна сестра найкращого брата в світі. Маючи на руках квиток за кордон, він пішов до військкомату і записався добровольцем. Він мріяв після закінчення війни обов'язково відвезти батьків на відпочинок до Єгипту, але доля не дала цього зробити. Ми всі пишиємось тобою, Наш Герой. В мирному житті він був доброю та щирою людиною, найкращим сином для батьків, найкращим братом для нас, і турботливим та люблячим батьком для своєї доньки» – розповіла Меморіалу героїв сестра Катерина.

«Він був правдивим і надто охайним. Він був хлопцем, потім чоловіком, а у нього був порядок у всьому кращий, ніж у деяких жінок. Був дуже дружелюбним, любив правду, яка вона є. Вася не цурався ніякої важкої чи чорнової роботи. Хотів мати достойну зарплату, тільки хотів її заробляти чесно» – розповіла мама Наталія.

Старший сержант Пирогов посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

Поховали захисника у рідному селі.

Читайте про Василя Пирогова у публікаціях:

Герой України Василь Пирогов мав багато мрій, і все перекреслив ворожий артобстріл

«Ти більше не прийдеш до мене і не скажеш: мамцю моя, я біля тебе»

Додамо:

Героя з Глухівців Дмитра Коваля посмертно нагородили Орденом «За мужність»

Героя Віктора Чернюка посмертно відзначили державною нагородою «Захиснику Вітчизни»

Козятинчанина Віталія Печенюка посмертно нагородили орденом «За мужність» ІІІ ступеня

Коментарі (33)
 • Читач36

  Вася був моїм учнем в училищі. Він був добрим, привітним та щирим. Вічна і світла пам'ять Герою України. Низький, доземний уклін тобі наш захисник. Дякуємо тобі Вася, за те що став на захист нашої України.
 • Oksana Ksenia

  Царство небесне і вічна пам'ять
 • Людмила Заяць

  Царство небесне і Вічна Пам'ять Герою!
 • Светлала Коломиец

  Вічна пам'ять тобі Васьок
  🙏🕯️🙏

keyboard_arrow_up