Тривогу не оголошували, а сирена гуділа. Що це було?

Тривогу не оголошували, а сирена гуділа. Що це було?
Фото ілюстративне
  • У п’ятницю, 11 листопада у центрі міста козятинчани почули сирену.
  • Втім додаток інформував, що повітряної тривоги у Вінницькій області на той момент не було. Не оголошували тривогу і на офіційних телеграм-каналах.
  • Чому увімкнулася сирена — поцікавилися наші журналісти

Звук сирени мешканці міста почули близько 12:12. А за нею голосове повідомлення «Увага, повітряна тривога! Пройдіть в укриття», яке повторилося декілька разів. Одразу після цього знову почувся короткий звук сирени, який вмикають під час відбою, і повідомлення «Відбій повітряної тривоги». Що це було — збій у системі, тестування чи випадково увімкнули сигнал тривоги? Аби це з’ясувати, ми звернулися до Георгія Липовецького, начальника відділу з питань цивільного захисту, оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії із правоохоронними органами. Виявилося, що сигнал тривоги увімкнули помилково.

— Сирена вмикається не автоматично, а вручну, — пояснює Георгій Липовецький. — Помилково увімкнули сирену і одразу дали відбій.

Додамо, що у Козятинській громаді почали оновлювати систему оповіщення. Першу сучасну IP-систему поставили у мікрорайоні ПРБ. Вона відрізняється тим, що окрім звуку сирени, який ми зазвичай чуємо під час тривоги, подається також голосове повідомлення про початок та відбій тривоги. Нині таких сучасних систем у громаді вже чотири: у Махаринцях, оскільки це одне із найбільших сіл, в селі Козятині в районі пожежної частини та у центрі міста.

— У нас в планах встановити ще вісім систем, але все залежить від фінансування, — додає Георгій Липовецький. — Хочемо, щоб така система була по всій громаді, хоча б по великих селах, де старостинські округи. Тому що за допомогою неї ми можемо не тільки сирену вмикати, а й давати важливі повідомлення, наприклад, попередження про несприятливі погодні умови.

 

Читайте також:

Є влучання в об’єкт інфраструктури: працюють рятувальні служби

Коментарі

keyboard_arrow_up