Верховна Рада України продовжила воєнний стан з 26 березня ще на 30 діб. Нагадуємо основні заходи

Верховна Рада України продовжила воєнний стан з 26 березня ще на 30 діб. Нагадуємо основні заходи
 • В Україні продовжено воєнний стан, запроваджений на тлі нападу Росії 24 лютого. Його дію пролонговано на 30 діб з 05:30 26 березня.

Нагадуємо основні заходи, які передбачає воєнний стан.

Воєнним станом називають особливий правовий режим, що надає спеціальні повноваження держорганам влади для запобігання загрозі. Він передбачає тимчасове обмеження прав та свобод громадян, законних юридичних інтересів.

Вимоги правового режиму, які можуть бути застосовані:

 • використання потужностей та трудові ресурси підприємств, установ та організацій усіх форм власності на потреби оборони, зміна режиму їхньої роботи, зміна виробничої діяльності, умов праці, згідно із законодавством про працю.
 • введення комендантської години.
 • встановлення особливого режиму в'їзд/виїзду, обмеження свободи пересування громадян, іноземців та осіб без громадянства, руху транспорту.
 • перевірку документів у громадян, а у разі потреби - огляд речей, транспорту, багажу та вантажів, службових приміщень, житла, за винятком обмежень, передбачених Конституцією.
 • заборона мирних зборів, мітингів, ходи і демонстрацій, різних масових заходів.
 • обмеження вільного пересування.
 • обмеження права власності через примусове відчуження майна у громадян та підприємств на оборонні потреби (передбачена за це компенсація та повернення майна).
 • обмеження трудових прав через запровадження трудової повинності, проте передбачаються: соцзахист, право на відпочинок, мінімальна зарплатня

Також нагадаємо, що з 15 березня, комендантська година у Вінницькій області триватиме з 22:00 до 06:00 год. Про це повідомив начальник ОВА Сергій Борзов та міський голова Сергій Моргунов на брифінгу. Рішення прийнято у зв'язку з відновленням роботи багатьох підприємств та організацій.

 

Коментарі

19:06 Шлях до свободи: історичний серіал про становлення України play_circle_filled 18:03 Розважалися та говорили на серйозні теми: у будинку культури пройшов дитячий захід photo_camera 17:01 Забив до смерті, а тіло закопав у кущах. За вбивство засудили жителя нашого району play_circle_filled photo_camera 15:02 У запеклих боях за Україну загинув 29-річний військовий з Самгородоцької громади photo_camera Від читача 11:09 Запрошуємо на тренінг «Медіаграмотність у віртуальному світі. Інформаційна гігієна: як не потрапити у пастку дезінформації» 14:42 Учні Кашперівської гімназії віддали свої гроші для допомоги хлопцям із ЗСУ photo_camera 13:59 Центр матері та дитини отримав побутову техніку та обладнання photo_camera 12:53 Наші захисники-земляки потребують допомоги. Необхідні кошти на вантажівку photo_camera 11:43 Де дивитися графік відключення світла у Хмільницькому районі photo_camera 11:00 Центр міста гуде від генераторів. Чи шкодить це нашому здоров'ю? 09:58 Стовпчики термометрів опустяться до -11. Коли козятинчанам чекати морозних днів? photo_camera 08:45 Зберігайте спокій. На Писарівському родовищі сьогодні лунатимуть вибухи play_circle_filled 08:22 Робіть добрі справи, але не позичайте грошей: прикмети та забобони 3 лютого 07:51 Вимикатимуть не всі оселі. Графік погодинного відключення світла на 3 лютого photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up