Як захищаються права учасника бойових дій

Як захищаються права учасника бойових дій

Учаснику бойових дій не виплатили в повному обсязі одноразову грошову допомогу до 5 травня. Він звернувся до центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.Начальнику відділу представництва Михайлу Кравчуку центр видав довіреність на представництво інтересів даного громадянина.

 

Після бесіди з клієнтом та ознайомлення з матеріалами справи, пан Михайло встановив, що той звернувся до Козятинського місцевого центру, у зв’язку з тим, що управління соцзахисту Козятинської РДА відмовило йому у перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня, у розмірі, встановленому статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за 2016 рік. І це протиправно.

Представник у судовому засіданні звернув увагу на те, що його клієнт є ветераном війни – учасником бойових дій. А тому відповідно до положень ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» до 5 травня учасникам війни виплачується разова грошова допомога у розмірі п’яти мінімальних пенсій за віком.

Заслухавши пояснення та доводи сторін по справі, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог.

Уже через 6 днів після звернення учасника бойових дій у центр, суд визнав протиправною бездіяльність УСЗН Козятинської РДА щодо відмови учаснику АТО у перерахунку щорічної одноразової грошової допомоги до 5 травня.

Суд зобов’язав УСЗН Козятинської РДА виплатити гроші в сумі п’яти пенсій.

Важливо знати, що право на щорічну разову грошову допомогу до 5 травня мають учасники бойових дій (5  мінімальних пенсій  за віком) та інваліди війни 1-3 груп (від 7 до 10 мінімальних пенсій за віком, залежно від групи інвалідності).

З  2015 року в нашому місті працює Козятинський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, який допомагає жителям нашої територіальної громади скористатися своїм конституційним правом на безоплатну правову допомогу.

Тут надають правові консультації, допомагають складати заяви, скарги та інші документи правового характеру. У центру є доступ до електронних сервісів Мін’юсту. Обслуговуються найбільш незахищені категорії громадян. Зокрема: малозабезпечені, люди з інвалідністю, ветерани війни та інші особи, на яких поширюється дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального  захисту», внутрішньо переміщені особи, діти-сироти, діти, які опинилися в складних життєвих обставинах чи постраждали від збройних конфліктів. Тут такі люди також отримують послуги зі складення процесуальних документів та представництва інтересів громадян у судах та перед іншими особами. Усі правові послуги є безоплатними для громадян і надаються кваліфікованими юристами та адвокатами.

На сьогодні є чимало успішних справ.

Якщо ви маєте невирішені правові питання в галузі цивільного, сімейного, земельного права, соціального та пенсійного забезпечення чи захисту прав дітей, звертайтесь за адресою: м. Козятин, провулок Кондрацького, 1-А (тел.: 2-00-17, 2-02-07).

Вероніка ЛЮБІЧ

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
15:01 «Бо нема чого по-сіяному». Артилеристи з нашої області розбили колону рашистів play_circle_filled 14:23 За добу на Вінниччині зафіксували два нових випадки захворювання на COVID-19 13:46 Козятинська ЦРЛ отримала операційні столи, засоби імобілізації та реабілітації, ліки photo_camera 12:27 Танкісти хвалять сухий борщ від глухівчан. Давайте зберемося на сушарки photo_camera Від читача 23:18 Проросійські символи на рекламних баннерах в Козятині 11:10 Крохмаль чи молоко? Що в пакеті з продуктами, які роздають людям з інвалідністю? 10:00 Артилерійські та авіаційні удари: про ситуацію у регіонах України щодо російського вторгнення play_circle_filled 09:33 Про перемоги самгородоцьких «Непосид» 08:49 Нетепло: про погоду у Козятині сьогодні, 16 травня 21:01 «Укрпошта» просить допомогти з вибором тематики нової марки (ОПИТУВАННЯ) 18:23 «З Україною в серці з вірою ЗСУ!» Під таким девізом пройшов турнір юних футболістів photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up