Культура

Сьогодні, 20 лютого шості роковини розстрілів мирних протестувальників на Майдані. Згадати тих, хто втратив своє життя у той страшний період, а також полеглих наших земляків у війні на сході зібралися у Центральній районній бібліотеці. Що згадували про події на Майдані?  

Уродженка села Юрівка Вікторія Гранецька разом зі своїм чоловіком Владом Сордом у четвер, 20 лютого презентує книжку про Революцію Гідності. Про це повідомляє видання «Вежа». Захід відбудеться у рамках проекту «Герої нашого часу».

Тиждень тому ми писали про те, як виглядала вулиця Пилипа Орлика понад сто років тому. Продовжуємо розвивати цю тему. До вашої уваги вулиця Січових Стрільців дореволюційної епохи.

Герой нашої історії — Дмитро Плотніцький. Дехто називає його козятинським соловейком. Цей юнак співає пісні Олега Винника краще за самого Винника. А ще планує стати військовим. Козятинчанин про своє покликання і про те, чому хоче підписати контракт із нацгвардією.

Сьогодні, 14 лютого — День закоханих. Ми поспілкувалися із двома козятинчанами, які люблять писати вірші. Герої нашої публікації розповіли нам про своє захоплення та про твори, які присвячували вічній темі — коханню.  

Одна з центральних вулиць, Пилипа Орлика, до революції носила назву Велика, у радянські часи — Воровського. У мережі є дві світлини цієї вулиці дореволюційного періоду. Ми спробували визначити, де зробили ці фото і що на тому місці сьогодні. А також зібрали низку цікавих фактів про те, як змінювалася вулиця впродовж років/

Наша історія про ляльковий театр «Кольорове диво». Він діє при районній бібліотеці для дітей. Учасники театральної трупи допомагали пережити жахіття вибухів дітям з Калинівки. А до першого складу дітей входила дівчина, що минулого року потрапила до фіналу конкурсу «Міс Україна-Всесвіт».

У понеділок, 27 січня у всьому світі відзначають День пам’яті жертв Голокосту. З грецької, латинської, англійської Голокост перекладається як спалення. В людському розумінні Голокост — це варварське знищення людей. Саме 27 січня 1945 року бійцями І-го Українського фронту було звільнено в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцімі. На місці табору визволителі побачили фабрику знищення людей. Саме цей день став за резолюцією ООН Днем жертв Голокосту

Учора, 16 січня Музей історії міста долучився до всесвітньої акції «Museum selfie day». Козятинчани приходили фотографуватися на фоні експонатів.Наймолодшому відвідувачу було 7,5 місяців. Що ще було цікавого — читайте у нашому матеріалі.  

keyboard_arrow_up