Пам’ятник знесено. А що далі?

Пам’ятник знесено. А що далі?

Думки про знесення пам’ятника Пушкіну у мешканців Козятина різноманітні.


 

Думки про знесення пам’ятника Пушкіну у мешканців Козятина різноманітні. Школярка Анастасія називає це вандалізмом. І тут я хочу зауважити. Якщо не брати до уваги минуле — нахабне встановлення пам’ятника чужинському поетові, з метою русифікації, а також сучасне — агресію Росії проти України, то декому самовільне знесення пам’ятника Пушкіну може видатися вандалізмом.

Насправді ж, нахабне нав’язування чужих пам’ятників, чужої культури, чужої мови, витіснення та знищення української культури і мови — оце і є витончений вандалізм і поневолення.

Я не знаю причин, котрі штовхнули того, хто зруйнував, зніс “пам’ятник”. Але те, що той пам’ятник був для нього як символ того поневолення, чужинства, — думаю, було саме так. Допекло! Я його не засуджую.

Пам’ятник знесено. А що далі? Я думаю — треба знести напівзруйнований постамент. А що далі? А далі зібрати кошти і встановити пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку, нашому геніальному поету і художнику, нашому духовному батькові. На цьому місці повинен стояти пам’ятник нашому генію. Не фонтан для дітей, як дехто пропонує. Більша частина площі парку присвячена дитячим розвагам. І це добре. Можна знайти місце і для фонтана. Але не там, де стояв пам’ятник чужому поетові. Тут повинен стояти пам’ятник Тарасу Шевченку. І парк повинен носити ім’я Т. Г. Шевченка. 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (2)
  • Федор Павлов

    нехай парк залишається парком без всяких пам'ятників , там де люди відпочивають та насолоджуються красою природи ... Краще замість памятника в парку побудували б гарний фонтан, так як наприклад у Вінниці ...
  • Светлана Камеристая

    А чому Шевченку? Щоб довго не думать?Найкраще - нікому ніяких пам"ятників,а то "власть"поміняється і через роки герої дуже скоро зробляться "врагами".А назву парку дати нейтральну: КАШТАНОВИЙ чи щось подібне.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:07 200 балів з трьох предметів: серед кращих випускників області і наш Богдан Дем'янюк 18:58 9 метрів ширина та 30 сантиметрів глибина: зробили заміри ями на Незалежності photo_camera 17:05 У Козятині стартував осінній місячник з благоустрою. Мешканців запрошуються долучитись 15:07 Наш Андрій Муравський вже п’ять місяців у полоні окупантів. Мати благає допомоги Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 13:04 Зимова термобілизна та її призначення (Новини компанії) 12:08 У Козятинському музеї відбудеться виставка живопису Геннадія Мацка «Моє натхнення» 11:00 Затвердили нові правила благоустрою 10:19 Зарплати, пенсії та пільгова іпотека. Що зміниться у жовтні 09:17 Зачаття Іоанна Предтечі та День Іраїди: дізнайтесь про традиції, прикмети та заборони 6 жовтня 08:22 «Забезпечимо наших хлопців одягом не з фланелевих пелюшок, а якості, на яку вони заслуговують»
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up