13 лютого під всіх куточках планети відзначають Міжнародний день презерватива. Переваги цього виду контрацепції настільки очевидні, що Кондом вже більше 400 років використовується людьми під час любовних утіх.
У стародавньому світі в якості захисних засобів використовувалися всілякі вироби і навіть внутрішні органи тварин і риб. Але араби додумалися запровадити нововведення в вигляді ковпачків з дорогоцінними каменями. Такі прообрази сучасних презервативів знаходили археологи в похованнях. Стародавні вірили, що навіть на тому світі чоловік повинен бути в повній бойовій готовності.
Перш ніж потрапити в аптеку або магазин, презерватив проходить довгий шлях по перевірці на міцність. Кондом, надітий на електрод, відправляють в електроліт, а потім перевіряють, наскільки він витримав випробування. При іншому способі використовують електропровідні щітки. Їх включають і пропускають презерватив. Непридатні «гумки» тут же відправляються в сміттєвий кошик.
Презервативи не завжди сприймалися суспільством як стовідсоткова гарантія захисту від зачаття і різних захворювань. У XVIII столітті кілька лікарів у Великобританії намагалися схилити владу ввести заборону на ці засоби контрацепції. Вони стверджували, що кондоми не можуть уберегти організм від хвороб, але почуття захищеності схиляє людей до нерозбірливим статевим зв'язкам.
В СРСР існувало три розміри презервативів: №1 - найменший, №2 - середній і №3 - великий. Найбільшого поширення серед населення отримав середній типорозмір. Подейкують, що саме через це презервативи в Радянському Союзі називали виробами номер два (виробом номер один, як відомо, був протигаз).
Трапляється, коли презерватив під час анального або вагінального сексу рветься. Від цього ніхто не застрахований. Зокрема, американські вчені довели, що таке трапляється при 0,6% випадків вагінального контакту і при 1,7% випадків анального контакту.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 22 від 1 червня 2023
Читати номер