Діти збирають гроші на ЗСУ і вчать українців української мови

Діти збирають гроші на ЗСУ і вчать українців української мови
 • Вже п’ятий день, як на розі вулиць Київської та Сєдова з’явився дитячий блок пост для збору коштів на ЗСУ. Діти мають мету зібрати для українського війська 10 тисяч гривень.
 • Вони зупиняють кожного та перевіряють знання української мови словом «паляниця».

Познайомилися ми з Віталієм, Матвієм та Максимом 17 серпня.

— Нас на блок посту стоїть більше, ми тут зараз троє бо це наша зміна , — кажуть хлопці.

— А скільки вас всіх?

— Ой, ми навіть не знаємо, тому що до нас приєдналися ще інші діти. Ми стоїмо на цьому блокпосту  вже четвертий день і вже зібрали на ЗСУ близько двох тисяч гривень. — А скільки триває ваша робоча зміна? — запитали ми у найстаршого з дітей, Віталія. — З 10 ранку до 8-ї вечора. 

— А хто вам їсти на блокпост приносить, коли ви працюєте стільки часу?

— Так нас тут багато, коли йдемо додому їсти, то стоять інші хлопці і дівчата. Потім знов міняємося, — каже волонтер у екіпіруванні Матвій.

— Хлопці, траплялися люди, які кажуть, що вам краще відпочивати, бо ви займаєтеся справою, якою мають займатися дорослі?

— Нам трапився росіянин, який заявив, що нам краще в ігри грати. 

— А звідки ви знаєте, що то був росіянин? 

— Так він українське слово «паляниця» не повторив. 

— І що, ви його відправили вивчати українську мову.? 

— Та ні паляниця — це причина зупинки. Ми ні в кого нічого не вимагаємо. Люди бачать нашу табличку «збір коштів на ЗСУ» і самі дають гроші. Навіть деяким дорослим приємно, що їх  ми зупинили, — кажуть самі діти.

Підтвердженням їх слів став епізод з водієм іномарки. Після діалогу з дітьми водій повернув з вулиці Сєдова на вулицю Київську, а ми на його обличчі помітили щиру посмішку. 

Нагадаємо, хочуть зібрати 10 тисяч на ЗСУ: у Козятині діти перевіряють водіїв та співають популярний хіт

Коментарі (4)
 • Читач73

  Скільки вже можна ці гроші збирати,зупиняють всіх ,і сусідів і чужих...Біжать під самі колеса машини,хтось зупиниться,а хтось ....дивіться батьки,щоб ще чого лихого не трапилося.
 • Валентина Лаговська

  Ви справжні Українці
 • Ирина Антонюк

  Молодцi
 • Ольга Пирогова

  Молодці

18:53 Сила згуртованої громади творить чудеса. Священик УПЦ віддав від церкви ключі 18:43 Завтра у Козятинській громаді День жалоби. Прощатимуться з Героєм Валерієм Поповим 16:16 Козятин у фото: криниця з годинником, кіт-симпатюля, та щасливі гості нової сім’ї photo_camera 15:45 Козятинський ЦНАП відновлює приймання заявок на послуги сервісного центру МВС Від читача 11:43 200 днів гуманітарної допомоги: як EPAM підтримує Україну 14:25 Поліцейські затримали козятинчанку, яка замовила психотроп через інтернет-магазин 13:26 У Козятинському міському терцентрі відсвяткували День людей похилого віку. Онлайн-концерт play_circle_filled 12:27 Добрий Козятин: 1 жовтня переселенцям роздаватимуть продуктові набори 11:10 «Він був святою людиною». Про отця Олександра 10:25 Рада ветеранів ініціює відновлення в Козятинській громаді роботи квартальних комітетів 09:09 У Козятині напередодні Дня вчителя відбулася зустріч із ветеранами педагогічної праці 08:17 Виставка цікавих та символічних композицій: у залізничному училищі відбувся осінній вернісаж photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up