До Благовіщення сіємо тільки моркву

До Благовіщення сіємо тільки моркву

Кожен городник має свої переконання і рецепти садіння. Віруючі люди переконані, що до свята Благовіщення копирсатися в землі не потрібно. Винятком може бути тільки морква. Її як у болото не посієш, то погано зійде.

Березневу температуру землі витримує редька. Вона серед овочевих культур найменш вибаглива до температур.  Щоб мати добрий урожай цибулі, її також можна садити якнайшвидше. Городники зі стажем садять її ще з осені, а весною на грядці цибулі тільки розпушують від тріщин землю. Хто цибулю з осені не посадив, буде садити її навесні. Пам’ятаєте анекдот старих часів «догонім і перегонім Америку», то за ціною українська цибуля вже обігнала американський долар. 

У березні можна сіяти на розсаду помідори, перець, баклажани, щоб у травні їх посадити у відкритий грунт. 

У квітні, коли температура землі в середньому становить 8 градусів, можна садити примхливу до сходів квасолю. Картоплю бажано садити з другої половини квітня. В землі вона не боїться навіть заморозків, а на поверхні може почорніти від протягу холодного повітря. В нашому краї всі знають, що картоплю можна садити тоді, коли її посадять у Кордишівці. І не слід забувати, що температура землі має бути не менше 6-8 градусів. У другій половині квітня можна сіяти столовий буряк. Під агроволокно можна висівати капусту для тривалого зберігання на розсаду.

В травні садимо теплолюбні трави і овочі: огірки, помідори, баклажани, базилік, перець, солодку кукурудзу. Перець болгарський, навіть висаджений зі стаканчиків, після пересадки «прикам’яніє» на зо два тижні, а вже потім піде в ріст. 

Слід пам’ятати, що помідори — теплолюбива культура і  жодного морозостійкого сорту немає. Рослина не витримує навіть декількох годин при мінусовій температурі. Мало того, томат побіліє і загине, коли протягом тижня температура повітря буде менше 8 градусів з плюсом.

Рослини, як і люди, не завжди мирно співіснують зі своїми сусідами. Тому потрібно враховувати, що, приміром, помідори і картопля мають спільні хвороби і однакових шкідників, тому садити їх треба окремо. Зате помідори та картопля добре вживається з цибулею та часником. Огірки, як і люди плачуть від цибулі. З усіма овочевими вживається кріп. Він своїм приємним запахом приваблює багато корисних комах, які знищують багатьох шкідників.

Щодо сходів, то найпершим проростає горох, за 6 днів після посіву. Далі редька, квасоля, кукурудза, огірки. За 10 днів має проростати капуста при посадці у відкритий грунт, буряки та щавель. Такі культури, як баклажани, кабачки можна очікувати через 2 тижні. Найдовше в землі вилежується кріп, петрушка, пастернак та перець - від 16 днів до трьох тижнів.

Пізні посіви овочів – травень

В останню декаду травня можна висаджувати пізні весняні овочі. Перед посадкою овочів варто переконатися, що ґрунт вже прогрівся до +15°С.

У травні садять:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up