Спецтема: карантин

До “Новобуду” у влади не доходять руки

До “Новобуду” у влади не доходять руки

Мікрорайону “Новобуд” ніби ніколи в Козятині не було. Як німців прогнали з Козятина, то в місті стали роздавати земельні ділянки.

Роздавали їх і після завершення війни. Від вулиці Маяковського аж до Степової (теперішня Бойка) — під забудову. Це не було поле. На вулицях Коцюбинського, Толстого, Островського, Калініна вже стояли окремі хатини. Ближче до міста їх було більше, а далі до поля — то менше. У ті часи українською мовою розмовляли тільки на окраїнах. І забудова називалася “стройкою”.

Так і виник мікрорайон новострой (новостроєніє). Через декілька років, коли на місці земельних ділянок виросли будиночки і до вулиць, які перераховані вище, додалися  вулиці Чехова, Папаніна,Степова, масово хати вже не будували. І ця назва стала забуватися.

Нове відродження (новостроєніе) дала молодь, яка повиростала з початку сорокових. Земельні ділянки тоді отримували переважно молоді пари. І рідко в якій сім’ї було менше двох дітей. Стандартними були сім’ї з трьома дітьми. Серед впливових і сильних юних з’являвся вожак. Вожак великого угрупування іноді ставав королем міста. Так було в середині 60-тих. За кількістю молоді “новобуду” дали друге відродження. До нього стали відносити себе юнаки інших вулиць. І розширились його границі мало не до шосе, так тоді називали вулицю Миру.

У кожній епосі є свої війни. Була така забава і в молоді нашого міста. Конкурували між собою БРП (большой рабочий посьолок), який потім перейменували в ПРБ (посьолок робочих бригад), Центр, і село (село Козятин). Домінувала і прописувала правила гри молодь Центру. У середині шістдесятих до них приєдналося (Новостроєніє) і відразу захопило лідерство.

До честі молоді тих часів їм потрібно надати належне. Вони свої бійки проводили за чесними правилами без цепів, штахет, кастетів і холодної зброї.

Тепер цей мікрорайон ніхто так не називає “Новостроєніє”, він навіть розділений на два населених пункти. Це “біля річечки” і “Біла казарма”. Про “Білу казарму” була окрема розповідь в минулому номері. А про мікрорайон річечки можна сказати наступне, що це окраїна міста тільки від залізниці. Тут живуть люди, до яких у влади не доходять руки. Кращі умови, хіба що у мешканців вулиць Князів Острозькихі і Коцюбинського. На першій вулиці є дорожнє покриття і освітлення. На Коцюбинського — тільки освітлення. Влада до такого сервісу стосунку не має. Це самі мешканці вулиці купили собі освітлення. Усі інші містяни “річечки” живуть в болоті і темряві.

вул. Вінницька

вул. Князів Острозьских

вул. Князів Острозьских

вул. Коцюбинського

вул. Маяковського

вул. Толстого

дорога бля колії

вул..Коцюбинського

вул..Толстого

пров. Грушевського

пров. Партизанський

пров. Толстого

 

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up