Епідемічна ситуація

Епідемічна ситуація

Застаріла база лабораторій, не вистачає сімейних лікарів...

Зростає захворюваність за рахунок невиконання плану щеплень

 

Епідемічна ситуація по ряду інфекційних хвороб залишається напруженою. Протягом останнього періоду спостерігається зростання захворюваності кишкової групи інфекцій, в першу чергу гастроентероколітів, які перевищили обласні показники. Зросла питома вага гастроентероколітів за рахунок рото-вірусних інфекцій. Значне зростання захворюваності спостерігається на кір за рахунок невиконання плану щеплень.

Поряд із загрозою захворіти на кір, нас чатує небезпека дифтерії. Пов’язана вона з недостатньою кількістю вакцин в попередні роки та відмовою батьків і частини дорослого населення щеплюватися. У 2017 році, в зв’язку з відмовою батьків, не щеплено 429 дітей, в поточному році вже не щеплено 459.

Дорослих відмовилось від щеплень в 2017 році 43 особи, в поточному році 129. Така відмова в багатьох випадках пов’язана з інтенсивною антивакцинальною кампанією в попередні роки, аферами, здійсненими чиновниками МОЗ України при закупівлі неякісних вакцин та поодинокими випадками поствакцинальних ускладнень, які були в Україні.

На сьогодні ситуація із забезпеченням вакцинами поліпшилась, якість їх покращилась. Саме тому я б радив і дітям і дорослим щеплюватись, особливо проти кору та дифтерії.

Звичайно, календар щеплень для дітей не зовсім враховує реалії життя дітей в Україні та погіршення медичного обслуговування їх, в зв’язку з припиненням підготовки педіатрів. Не вистачає досвідчених сімейних лікарів, які могли б ретельно обстежити дитину перед щепленням, а також слабка та застаріла матеріальна база лабораторій не дозволяє перед вакцинацією обстежити імунний стан дитини, враженість гельмінтами.

Однак такі дослідження можливо провести в обласному центрі, якщо сумніваєтесь в прийнятті рішення щодо вакцинації. Краще ретельно обстежити дитину і щепити за рекомендацією лікаря та пережити незначну реакцію організму дитини на вакцину, ніж захворіти на класичну дифтерію, кір, скарлатину та втратити від ускладнень цих хвороб свою дитину назавжди.

Ризик поширення цих небезпечних хвороб великий, у зв’язку зі зростанням прошарку населення в останні роки, яке не щеплене. Тим більше, що сироватки, глобулінів для лікування таких хворих МОЗ вчасно не замовило і не завезло в Україну.

Леонід ЯЩУК, завідувач ВСП Козятинський МВЛД

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
«Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ «Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ
Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших Спорт на честь  30-річчя виводу військ з Афганістану Спорт на честь 30-річчя виводу військ з Афганістану Митецьке юнацство Козятина. Замовкне  молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? Митецьке юнацство Козятина. Замовкне молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

10:24 "НЕБЕСНА СОТНЯ – АНГЕЛИ, ЯКІ ТРИМАЮТЬ УКРАЇНСЬКЕ НЕБО": ПАМ'ЯТЬ ЗАГИБЛИХ НА МАЙДАНІ ВШАНУВАЛИ АКЦІЄЮ 09:39 Сунуть снігопади та морози: синоптики попередили про раптове погіршення погоди 08:34 Куди жалітися на поліцейського чи прокурора? Зібрали всі адреси та телефони для скарг 18:34 «Муніципальна няня»: деталі, умови та розмір виплат Від читача 08:34 Допоможіть,хто може! 15:25 У Вінниці планують придбати 128 світлофорів за півтора мільйони, а в Козятині не має жодного 15:22 Релігія є предметом поклоніння, бідніх щоб не вбивати багатших 14:39 Спорт на честь 30-річчя виводу військ з Афганістану 13:50 Митецьке юнацство Козятина. Замовкне молодь-зникне нація,за що ж ми воюємо ? 13:07 За 7 днів — 6 малюків 12:47 15 пронизливих цитат Ліни Костенко, наповнених мудрістю та силою 11:32 «Думали, що це хвороба наркоманів і проституток». Вінничанин привіз із заробіток ВІЛ
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up