Епідемічна ситуація

Епідемічна ситуація

Застаріла база лабораторій, не вистачає сімейних лікарів...

Зростає захворюваність за рахунок невиконання плану щеплень

 

Епідемічна ситуація по ряду інфекційних хвороб залишається напруженою. Протягом останнього періоду спостерігається зростання захворюваності кишкової групи інфекцій, в першу чергу гастроентероколітів, які перевищили обласні показники. Зросла питома вага гастроентероколітів за рахунок рото-вірусних інфекцій. Значне зростання захворюваності спостерігається на кір за рахунок невиконання плану щеплень.

Поряд із загрозою захворіти на кір, нас чатує небезпека дифтерії. Пов’язана вона з недостатньою кількістю вакцин в попередні роки та відмовою батьків і частини дорослого населення щеплюватися. У 2017 році, в зв’язку з відмовою батьків, не щеплено 429 дітей, в поточному році вже не щеплено 459.

Дорослих відмовилось від щеплень в 2017 році 43 особи, в поточному році 129. Така відмова в багатьох випадках пов’язана з інтенсивною антивакцинальною кампанією в попередні роки, аферами, здійсненими чиновниками МОЗ України при закупівлі неякісних вакцин та поодинокими випадками поствакцинальних ускладнень, які були в Україні.

На сьогодні ситуація із забезпеченням вакцинами поліпшилась, якість їх покращилась. Саме тому я б радив і дітям і дорослим щеплюватись, особливо проти кору та дифтерії.

Звичайно, календар щеплень для дітей не зовсім враховує реалії життя дітей в Україні та погіршення медичного обслуговування їх, в зв’язку з припиненням підготовки педіатрів. Не вистачає досвідчених сімейних лікарів, які могли б ретельно обстежити дитину перед щепленням, а також слабка та застаріла матеріальна база лабораторій не дозволяє перед вакцинацією обстежити імунний стан дитини, враженість гельмінтами.

Однак такі дослідження можливо провести в обласному центрі, якщо сумніваєтесь в прийнятті рішення щодо вакцинації. Краще ретельно обстежити дитину і щепити за рекомендацією лікаря та пережити незначну реакцію організму дитини на вакцину, ніж захворіти на класичну дифтерію, кір, скарлатину та втратити від ускладнень цих хвороб свою дитину назавжди.

Ризик поширення цих небезпечних хвороб великий, у зв’язку зі зростанням прошарку населення в останні роки, яке не щеплене. Тим більше, що сироватки, глобулінів для лікування таких хворих МОЗ вчасно не замовило і не завезло в Україну.

Леонід ЯЩУК, завідувач ВСП Козятинський МВЛД

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:01 Козятинчани обирають не «пакунок малюка», а гроші. Підбили підсумки допомоги на народження дитини 19:16 У Козятині відкрили меморіальну дошку в пам’ять про загиблого молодого Героя Артура Венжика 16:46 Команда дуже втомилася у півфіналі. Бронзу вибороли за рахунок вольових якостей 15:16 «Ви неймовірні»: збір на вантажний автомобіль для захисників з Самгородоцької громади закритий play_circle_filled Від читача 15:13 Оголошення 14:13 Мешканців нашого району повідомляють про планові вибухи 13:01 На ділянці траси Козятин-Вінниця біля Пляхової вкрали нову будку для собак. Шукають злочинців 12:11 На Білій Казармі завівся котячий месник 11:05 Пам'ятаємо. Сьогодні минає рік з дня загибелі наших Героїв — Віталія Печенюка та Артура Венжика play_circle_filled 10:04 Чемпіонами «Кубку Свободи» стали футболісти «Сокола». В залізничному училищі грали на підтримку ЗСУ photo_camera 09:17 Військовий з Козятина Олександр Шумський разом з побратимом Максимом Борисовим відвідали ліцеїстів photo_camera 08:00 Весняні канікули: коли козятинські школярі йдуть на відпочинок
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up