Епідемічна ситуація

Епідемічна ситуація

Застаріла база лабораторій, не вистачає сімейних лікарів...

Зростає захворюваність за рахунок невиконання плану щеплень

 

Епідемічна ситуація по ряду інфекційних хвороб залишається напруженою. Протягом останнього періоду спостерігається зростання захворюваності кишкової групи інфекцій, в першу чергу гастроентероколітів, які перевищили обласні показники. Зросла питома вага гастроентероколітів за рахунок рото-вірусних інфекцій. Значне зростання захворюваності спостерігається на кір за рахунок невиконання плану щеплень.

Поряд із загрозою захворіти на кір, нас чатує небезпека дифтерії. Пов’язана вона з недостатньою кількістю вакцин в попередні роки та відмовою батьків і частини дорослого населення щеплюватися. У 2017 році, в зв’язку з відмовою батьків, не щеплено 429 дітей, в поточному році вже не щеплено 459.

Дорослих відмовилось від щеплень в 2017 році 43 особи, в поточному році 129. Така відмова в багатьох випадках пов’язана з інтенсивною антивакцинальною кампанією в попередні роки, аферами, здійсненими чиновниками МОЗ України при закупівлі неякісних вакцин та поодинокими випадками поствакцинальних ускладнень, які були в Україні.

На сьогодні ситуація із забезпеченням вакцинами поліпшилась, якість їх покращилась. Саме тому я б радив і дітям і дорослим щеплюватись, особливо проти кору та дифтерії.

Звичайно, календар щеплень для дітей не зовсім враховує реалії життя дітей в Україні та погіршення медичного обслуговування їх, в зв’язку з припиненням підготовки педіатрів. Не вистачає досвідчених сімейних лікарів, які могли б ретельно обстежити дитину перед щепленням, а також слабка та застаріла матеріальна база лабораторій не дозволяє перед вакцинацією обстежити імунний стан дитини, враженість гельмінтами.

Однак такі дослідження можливо провести в обласному центрі, якщо сумніваєтесь в прийнятті рішення щодо вакцинації. Краще ретельно обстежити дитину і щепити за рекомендацією лікаря та пережити незначну реакцію організму дитини на вакцину, ніж захворіти на класичну дифтерію, кір, скарлатину та втратити від ускладнень цих хвороб свою дитину назавжди.

Ризик поширення цих небезпечних хвороб великий, у зв’язку зі зростанням прошарку населення в останні роки, яке не щеплене. Тим більше, що сироватки, глобулінів для лікування таких хворих МОЗ вчасно не замовило і не завезло в Україну.

Леонід ЯЩУК, завідувач ВСП Козятинський МВЛД

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:00 Чим запам’яталися колишні очільники Козятина 09:10 Козятинців запрошують до музею на виставку «Видатні діячі міста» 08:27 Недогледіли: у нашій громаді втопилася дворічна дівчинка 19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up