Кір: симптоми, причини і лікування

Можливо, це вам стане у нагоді

Кір: симптоми, причини і лікування

В Україні останнім часом досить багато людей захворіло на кір. Це досить неприємна і небезпечна хвороба, тому ми вирішили розповісти вам про неї більше, що б знали, які симптоми кору, причини захворювання, профілактика.

Причини захворювання на кір

Джерелом захворювання майже завжди є заражена людина. Адже кір передається повітряно-крапельним шляхом від хворої людини при розмові, кашлі або чханні. Інкубаційний період від одного тижня до трьох. Є дві форми кору: типова та атипова. Для останньої характерно протікання зі стертою симптоматикою, тому виявити кір стає складніше.

Симптоми кору

Сам кір дуже заразний, зате після протікання захворювання у людини з'явиться імунітет. У перші кілька днів у людини буде температура 39-40. Все це буде супроводжувати сильний занепад сил, головні болі, слабкість у всьому тілі нудота, блювота, розлад шлунку, відзначається почервоніння і рихлість слизової оболонки зіву. А вже на другий день з'явиться характерний симптом - плями Філатова - Коплика – Бєльського, вони з'являються на слизових оболонках рота і мають вигляд дрібних білястих цяток, оточених гіперемією.

Діагностика кору

Для того, щоб вчасно діагностувати кір потрібно вчасно здати всі аналізи: кров, сечу, бактеріологічний посів, виділення слизових. Виходячи з епідеміологічних показань, обстежуються також і люди які контактували з хворим.

Лікування кору

Кір проходить сам через деякий час, тому при лікуванні хвороби просто намагаються забрати всі симптоми. Якщо ж хвороба проходить дуже важко, то хворого госпіталізують, щоб кір протікала під переглядом лікарів. А при симптоматичному лікуванні кору використовують Парацетамол, Ібупрофен.

Профілактика кору

Єдиною можливою профілактикою кору є планова вакцинація, яка проводиться згідно з національним календарем профілактичних щеплень. Звичайно, якщо ви знаєте, що людина хвора на кір, то при будь-яких контактах з ним потрібно бути дуже акуратними.

Дивіться: Кір - Школа доктора Комаровського

Тепер ви знаєте, які симптоми кору, як розпізнати хворобу і способи її лікування.

Коментарі

Календар стане хорошим помічником для кожного, якщо вміло ним користуватися

Під час новорічних свят, ідучи вулицею Героїв Майдану, почув розмову групи жінок біля новорічної  ялинки.

Депутати вирішили це на позачерговій сесії.

Голова села 3 роки не платить жодної копійки за газ і він правий

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up