Спецтема: карантин

Клопи прокинулися і атакують оселі Козятинчан

Клопи прокинулися і атакують оселі Козятинчан

Активних з приходом тепла клопів важно вивести з малогабаритного житла та гуртожитків, запевняють дезінфектори.

Можна спробувати подолати нашестя комах самостійно

 

Коли про оселю говорили — клоповник, то мали на увазі дещо брудне та неохайне. Але ці маленькі комашки досить демократичні істоти, їм абсолютно байдуже соціальний чи матеріальний стан хазяїна.

 

— Вони комфортно почувають себе і у підвальчику безхатченка, і в євроремонті олігарха, — говорить дезінфектор Микола Маринчук. — Головне, щоб доступ до тіла хазяїна був.  Харчуються клопи тільки людською кров’ю. Заспокоює те, що вони не переносять інфекцій, але викликають сильну алергію. — Перед тим як вкусити, клопи (як і кліщі) знеболюють місце укусу,


— говорить спеціаліст. —  Але то старі клопи, молодняк таких ферментів у слині не має. Тож коли ви вночі прокинулись від укусу, можна радіти, у вас клопи свіжі, ще не обжилися, тож їх не дуже багато. А от знеболювальний фермент «старожилів» є сильним алергеном, люди можуть навіть пухнути від таких укусів.

 

Гендерна нерівність За словами дезінфектора, жінки і діти частіше потерпають від укусів клопів, бо мають тоншу шкіру.

 

— Місце проживання клопів знаходиться в радіусі двох метрів від свого господаря, найчастіше це ліжко, крісло, диван, — говорить спеціаліст. — Якщо ліжко стоїть біля дверей, клопи можуть мешкати в дверному косяку, в стику шпалер, під плінтусом.  

 

Техніка, яка є в домі, телевізор, наприклад, чи ноутбук теж може стати домівкою клопів.

 

Як проводиться обробка  

 

Перед обробкою потрібно перепрати всі речі (при температурі 60 градусів клопи та їх яйця вмирають), потім випрані речі складаються в поліетиленові пакети і запечатуються, або виносяться з квартири.

 

Також від речей потрібно звільнити всі шафки, відтягнути від стін меблі, хоча б на 45 см. Зібрати всю постіль, залишити можна подушку, ковдру.  Що може хазяїн квартири зробити самостійно — пропилососити диван, матрац, особливу уваги приділяючи стикам, та швам (саме в цих шпаринах клопи полюбляють відкладати яйця). Потім мішок пилососа варто викинути, а краще спалити.

 

— Якщо в господині є шуба, за неї можна не переживати, там клопи жити не люблять, якщо десь і сховається один-два, її досить просто гарно потрусити, — говорить Микола.— Потрусити можна і ковдру, тому що яйця клопів не такі липкі, як яйця вошей. Але інші речі простим перетрушуванням не обійдуться, адже клопи можуть сховатися у швах.  

 

Техніку, за словами дезінспектора, можна розібрати та теж пропилососити, якщо є така можливість. До речі, клопи можуть бути навіть у мобільнику, саме через мобільник їх можна транспортувати у гості до друзів чи ворогів.  

 

Чим знищують клопів

 

— Використовую хлорпиривіт, засіб складається з двокомпонентної отрути, та вважається малотоксичним для всіх теплокровних — але шкідливий для вазонів, рибок, тому коли ми приїздимо в квартиру, де є акваріум, просимо його загерметизувати, — говорить Микола. — Запах в отрути сильний, пахне керасином, вивітрюється продовж двох-трьох тижнів, але є люди, яким подобається.  

 

Чоловік каже, що коли квартири чи будинки великі, то клопи можуть обрати собі якийсь один куточок, а от кімнатки гуртожитків, маленькі, з купою речей часто «заселені» повністю.  —

 

Викликають нас по всіх районах міста - і на Київську, і в центр, найчастіше це район Вишеньки, Поділля, та ринку “Урожай”, — розповідає спеціаліст.  

 

До речі, Микола впевнений, що клопів у місті набагато більше, ніж можна уявити, з огляду на кількість викликів. Адже дезінфекція однокімнатної квартири коштує 550 гривень, і плюс 100 за кожну додаткову кімнату.  

 

— Люди викручуються самотужки, — говорить дезінфектор. — Існують народні методи боротьби с клопами, беруть полин, чемерицю, чебрець, висушують їх і кладуть в дивани, під постіль, або перетирають у порошок і ним посипають. Але цей засіб лише для самозаспокоєння.  

 

Є такі, що не довіряють народним методам, а купують на базарах засоби для боротьби з комахами, наприклад, «ультра магік» (там у невеликій концентрації є отрута, що входить до професійного розчину). Є дієвий засіб «Паропал», він майже не смердить, дуже ефективний, але дорогий.

 

Час кровососів

 

Найактивніші клопи вночі, а саме з першої до четвертої ночі. Якраз коли людина глибоко спить та активно виділяє вуглекислий газ.  

 

—  Хоча був випадок, коли один хлопець привів додому дівчину. То вона посеред ночі втекла від кохання, тому що у клопів, як то кажуть, «любовь любовью, а обед по расписанию», — сміється Микола.  Якщо говорити про сезонність, то, за словами дезінфектора, пікова активність клопів настає разом з потеплінням.  

 

— Наприклад, у квітні в нас було кілька днів тепла, і ми мали сім викликів, сьогодні (10 квітня) два рази викликали, завтра є один виклик і один повтор, — розповідає спеціаліст. — Зимою клопи в сплячому стані, тож кусають трішки. За минулу зиму нас викликали лише 10 разів, а теперішньої було більше двадцяти викликів.   

 

З серпня по квітень цього року Микола почистив від клопів більше 500 квартир міста.

 

Звідки беруться клопи Насправді клопи приїхали до нас з теплих країв. Для нашої зони клопи не є корінними мешканцями.  

 

— Тому поїхали ви на відпочинок до моря (Єгипет там чи Туреччина) і привезли співмешканця, — говорить дезінфектор. — Дуже часто люди привозять додому клопів потягами. Особливо багато їх у гуртожитках,  особливо при універах. Там  міграція студентів як по країні, так і по кімнатах — підвищена, а площі малі. До речі, нас туди коменданти не пускають….

 

Самостійний вибір

 

За словами Олени Томчак, директора «Профдезінфекції» асортимент засобів для знищення клопів у домашніх умовах, досить широкий і діляться на кілька груп: фізичні, хімічні, народні (традиційні), виклик спеціальних служб, -

 

— Використання тих чи інших засобів це результат вибору господаря і мешканців конкретного приміщення, їх фінансового становища, а також ряд конкретних обставин, — говорить Олена Томчак,. —  При виклику професійних служб переконайтесь у наявності дозвільних документів у фірми на проведення дезінфекційних робіт, дізнайтеся, скільки часу компанія надає такі послуги, знайдіть відгуки в інтернеті про цю фірму. Самостійне виведення клопів проводиться практично так само. Але купуйте препарати в спеціалізованих торгових точках, уважно вивчайте упаковку і термін придатності, таким чином ви захистите себе від підробок і зайвої роботи.

 

Клопи спонукають людей до ремонту

 

Олександр Сорочан, начальник управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби у Вінницькій області

 

— Клопи - це така соціальна проблема, хоча дійсно не є переносниками інфекцій. Вони ведуть нічний спосіб життя, кусають людину, не дають спати, відкликають алергії і дуже важко знищуються. Можна безкінечну кількість разів обробляти отрутами, але без результату.  

 

Як вихід - ремонтні роботи, заміна меблів, провітрювання, прання речей, прасування, поменше килимів у квартирах, побільше вологого прибирання. Слідкувати, аби не було  щілин у паркетах, підлогах, стінах - для них це улюблене місце проживання, ну і старі дивани…Можна сказати, що клопи спонукають людей до ремонту та купівлі нових речей, бо можна багато разів обробляти приміщення зі старими меблями, але вони повернуться.

 
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up