Коли вбиває струм...

Коли вбиває струм...

Де чекала небезпека

Нещасний випадок стався з 74-річним мешканцем с. Росоша Липовецького району. Внаслідок несприятливих погодних умов (поривчастого шквального вітру) стався обрив проводу в проміжку опор. Близько 19 години пенсіонер вів корову з пасовища до садиби. Не побачивши обірваного проводу, він завів тварину в небезпечну зону, де вона наступила на провід та отримала смертельне ураження електрострумом. При спробі врятувати корову, потерпілий доторкнувся до обірваного проводу та отримав смертельне ураження струмом.

Ще одна трагедія трапилась із мешканцем Львівської області міста Дрогобич. 11-річний хлопчик загинув внаслідок дотику до металевої труби, в якій прокладено провід. Потенціал на трубі з’явився внаслідок пошкодження лінії невідомими. Потерпілий був уражений електричним струмом і по дорозі в лікарню помер. Ведеться розслідування.

Про це повідомили газету “RIA-Козятин” прес-група ПАТ «Вінницяобленерго», СО «Козятинські ЕМ»

Що робити, аби не постраждати

— Електричний струм, проходячи крізь тіло людини, насамперед вражає центральну нервову систему, — розповідає газеті представник СО «Козятинські ЕМ». —

Внаслідок цього порушується робота серця й органів дихання, що найчастіше призводить до смерті. У випадку ураження людини струмом необхідно, насамперед, швидко відімкнути джерело електроживлення та викликати спеціалізовану допомогу медиків і енергетиків. До моменту їхнього прибуття – негайно розпочати надання долікарської допомоги потерпілому шляхом штучного дихання, яке слід проводити упродовж тривалого часу (декілька хвилин), до повного відновлення самостійних та глибоких дихальних рухів грудної клітки. Тож шановні споживачі,  будьте обачними, бережіть своє життя!

Потрібно пам’ятати, що повітряні лінії електропередач та трансформаторні підстанції є джерелом підвищеної небезпеки для життя людей і тварин. Не проникайте в трансформаторні підстанції. Не накидайте проводи на лінії електропередач. Не усувайте самовільно пошкодження в електроустановках. Не прив’язуйте проводи, мотузки до опор електропередач для сушіння білизни. Не дозволяйте дітям влаштовувати спортивні майданчики під проводами повітряних ліній.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (2)
  • Тетяна Куницька

    Не калоші,  а галоші !!!

    RIA-Козятин reply Тетяна Куницька

    Ясно. спс
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up