Коли закордонні паспорти будуть виготовляти вчасно? Пояснюють у міграційній службі

  • Замість 20 робочих днів вінничани до сих пір чекають свої закордонні паспорти по кілька місяців
  • Начальник міграційної служби області розповів, чому, починаючи із січня 2018 року, видача паспортів пришвидшиться
Коли закордонні паспорти будуть виготовляти вчасно? Пояснюють у міграційній службі

Кілька місяців тому журналісти RIA/20minut у статті «Кіпр відміняється? Жінка чекає на закордонний паспорт вже 2 місяці» писали про те, що вінничанка не поїхала до Кіпру, бо замість 20 робочих днів чекала на свій закордонний паспорт кілька місяців.

7 лютого, на прес-конференції начальник управління Державної міграційної служби України у Вінницькій області Борис Наливайко розповів, що з весни видача закордонних паспортів пришвидшиться. І вже у березні-квітні документи видаватимуть за регламентом, який прописаний у постанові Кабінету міністрів № 152. Це значить, що «звичайний» закордонний паспорт треба буде чекати 20 робочих днів, а терміновий оформлятимуть за 7 робочих днів, а не місяцями, як до цього.

— Розумієте, такі затримки із видачею закордонних паспортів спричинені тим, що попит на них аномальний. Причому більшість громадян оформляє закордонні паспорти не для того, аби здійснити поїздку, а для того, щоб він був у наявності. Держпідприємство “Поліграфічний комбінат “Україна” просто не встигало вчасно їх друкувати.

Тепер же, за словами Бориса Наливайка, з 15 січня 2018 р. на держпідприємстві запрацювала додаткова лінія персоналізації документів. Її запуск повинен вирішити проблему виготовлення закордонних паспортів.

— Як стверджує Максим Соколюк, голова державної міграційної служби, до кінця березня-початку квітня усі затримки будуть ліквідовані, — , сказав Наливайко. — І ми вийдемо на нормальний режим роботи та оформлення документів. Станом на сьогодні видача вже пришвидшилась: приміром, громадяни звернулись до територіального підрозділу ДМС за терміновим «закордонним» паспортом 18 січня до нас, а 6 лютого вони його вже отримали. Тепер лінія запустилась і йде процес ліквідації даної черги.  

Як розповів начальник ДМС, за 2017 рік у територіальних підрозділах міграційної служби по Вінничині оформили 124 242 замовлень на виготовлення закордонних паспортів. Порівняно із 2016 роком їх більше чи не в два рази(у 2016р. було оформлено 53365 замовлень закордонних паспортів на всю Вінницьку область).

Діана ГУЛБІАНІ
 

Коментарі

 Втім, не все  можна  пояснити лише тупістю генералів..  

Між селами Бродецьке та Жежелів Козятинського району

За право представляти Україну на міжнародному конкурсі у Лісабоні поборяться MELOVIN, TAYANNA, KADNAY.  

Читай контрольний постріл в голову кожному із нас за байдужість .А вмирати будуть такі як на майдані

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up