Не замовчуйте про насильство у сім’ї

Не замовчуйте про насильство у сім’ї

25 листопада у всьому світі визначають Міжнародний день боротьби з гендерним насильством

Сором, відчай, почуття провини — саме такі емоції та почуття супроводжують жінку, яка стала жертвою насильства з боку своїх близьких (партнера, чоловіка, батька, вітчима тощо). Зачасту замість того, щоб про це розказати рідним, викликати поліцію, піти від партнера-агресора, жінка обирає шлях мовчати. Причин багато: говорити про це соромно, не годиться виносити сміття з хати тощо. Є випадки, коли жінка піднімає руку на свого чоловіка. У такому разі допомоги потребує чоловік. У таких ситуаціях варто не вагаючись звернутися по допомогу!

Складіть заздалегідь план своїх дій – що робити, куди піти в разі небезпеки.

Куди звертатися

  • До дільничного інспектора поліції.

  • До кримінальної поліції у справах дітей.

  • До центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

  • До управління сім’ї та молоді районної, міської чи обласної держадміністрацій.

  • До громадських організацій, які надають допомогу постраждалим від насильства.

Звернення необхідно подавати у письмовій формі на ім’я керівника органу влади із зазначенням своїх повних координат (П.І.Б., місце проживання, контактні телефони). У ньому коротко та чітко вказуються всі обставини справи та висловлюється конкретна вимога стосовно наслідків заяви, наприклад, «Прошу притягнути винних осіб до відповідальності».

Безкоштовні консультації

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації: 0 800 500 335 або 386 (короткий номер з мобільного).

Національна дитяча “гаряча лінія”: 0 800 500 225 або 772 (для дзвінків з мобільного).

Консультації електронною поштою: [email protected]

Київський міський центр соціально-психологічної допомоги: м. Київ, вул. Новодарницька, 26, корп.1, телефон: 566-15-48. У разі потреби жертви насильства можуть перебувати в тимчасовому притулку до 90 діб.

Центр у справах сім’ї та жінок Деснянського району міста Києва працює в царині забезпечення гендерної рівності, ліквідації всіх форм дискримінації та насильства, запобігання порушенням прав людини. Центр реалізує корекційну програму з особами, які вчинили насильство в сім’ї. Надає безкоштовні психологічні та юридичні консультації. У разі потреби жертви насильства можуть перебувати в тимчасовому притулку від 1 до 3 місяців, в окремих випадках – протягом 6 місяців.

Адреса: м. Київ, вул. Курчатова, 14а, телефони: (044) 518-73-72, 518-96-00.

Центр ресоціалізації матері та дитини «Нова я» в Дніпрі: м. Дніпро, вул. Робоча, 24-А, блок 5- 7.

Соціальний центр матері та дитини у Львівській області: м. Дрогобич Львівській області, вул. Шептицького, 7, телефони: (03244) 1-01-43 (03244) 3-89-20, e-mail: с[email protected]

Мережа приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини надає безкоштовні юридичні консультації, зокрема з питань домашнього насильства. На даний момент в Україні працює 32 приймальні у 23-ох областях. Приймальні, найближчі до Козятина:

Громадська приймальня УГСПЛ у м. Житомир. Графік прийому:  п’ятниця, з 09:00 до 12:00. Електронна пошта: [email protected] Телефон: +38 (068) 831-95-85, +38(095) 218-15-67

Громадська приймальня УГСПЛ на базі ХОГО «Подільська правова ліга»: 29000 м. Хмельницький, пров. Пушкіна, 1. Графік прийому: понеділок, середа, п’ятниця – з 09.00 до 13.00. Телефон: (0382) 72-01-95 Електронна пошта: [email protected] Сайт: podil-liga.at.ua

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up