Підвищили ціну на хліб, електроенергію, проїзд

Підвищили ціну на хліб, електроенергію, проїзд

Нещодавно на Вінницькому державному телебаченні виступав Валерій Коровій — голова обласної адміністрації інформував громаду нашого краю про неймовірно великий урожай зернових Вінниччини.

Нещодавно на Вінницькому державному телебаченні виступав Валерій Коровій — голова обласної адміністрації інформував громаду нашого краю про неймовірно великий урожай зернових Вінниччини.

Того ж дня, 1 лютого, хліб і хлібобулочні  вироби  подорожчали на 1 гривню і навіть більше…

Де тут справедливість?! Немає державних хлібзаводів. Немає  соціальної справедливості… Голова уряду Гройсман  відповідною постановою відпустив ціни на соціальний хліб. Це ганьба!

Або його рішення на зарплату в 3 тисячі 200 гривень, прийняте бюджетом на 2017 рік, в якому не було даного фінансування. Хіба це не популізм?  Про це колишній прем’єр Яхонуров правильно сказав на 112 телеканалі.

У мене немає ностальгії за прийдешнім соціалізмом, але хліб у період правління Микити Хрущова в студентських харчевнях був безкоштовний.

Хліб вживали, як ліки. Особливо, житній хліб. У цьому вислові є раціональне зерно. Сьогодні вчені визначили, що жито та пшениця стимулюють вироблення в людському організмі “гормонів щастя” — ендорфінів і серотоніни. Це речовини, які здатні зменшувати біль і викликати емоційне піднесення.

Хліб їли колись із цільного зерна. Він зберігав у собі цілющі властивості і вітаміни групи В і мікроелементи.

Колись у кожній сільській хаті обов’язково мали бути  піч, стіл і діжа. У цій діжі замішували хліб і, як правило, на заквасці.

У їдальні № 1 локомотивного депо ст. Козятин, коли були так звані рибні дні, ціна комплесного обіду була 37 копійок.  Це  були 1973-1974 роки.

Це була справедливість. Мабуть, ми жили при комунізмі, не знали цього, не цінили той час.

А ціна електроенергії була одна копійка, а в місті — чотири копійки. Проїзд в місті Києві, коли я був студентом київського медінституту 1959-1965 років, коштував у трамваї три копійки, тролейбусі — чотири копійки, у метро — п’ять.

За 6 років навчання в Києві ціни на проїзд не підвищувались. Це була справедливість! Проживання в гуртожитку студентів медиків за місяць становило 1 карбованець 80 копійок.

Україна в той час процвітала, був соціалізм з людським обличчям. Навчання, медичне  лікування було державне, безкоштовне.

Зараз багато балаканини про боротьбу з корупцією, реформи, особливо в медицині. Це все обман всіх нас.

Усі прекрасно розуміють, що без справедливого  судочинства нічого не буде.

Висновок: треба на озброєння взяти слова нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка: “треба людом, громадою обух сталить, та добре вигострить сокиру та заходиться вже будить”.

Україні слава! Героям слава! Будьте здорові і діяльні.

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
У вівторок зустріч з Миколою Катеринчуком! У вівторок зустріч з Миколою Катеринчуком!
Рейдерський напад на село Миколаївка Козятинського району Рейдерський напад на село Миколаївка Козятинського району Під прицілом фотокамери Під прицілом фотокамери Ветерани  Валентин Драмарецький  та його бойові товариші Ветерани Валентин Драмарецький та його бойові товариші У Вінниці рибалка провалився під лід У Вінниці рибалка провалився під лід
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up