Погіршення епідеміологічної ситуації з кору

Погіршення епідеміологічної ситуації з кору

Розпочалось в 2017 році в Закарпатській та Одеській областях, згодом інфекція поширилась серед інших регіонів України.

На Вінничині в минулому році зареєстровано 106 випадків кору із них захворіло 78 дітей.

В Козятинському районі захворіло  - 18 осіб,  із них  дітей - 8, дорослих - 10. Із 18 осіб, що захворіли щеплення проти кору мали 3 особи, в інших дані за щеплення відсутні, а одна дитина віком 5 років не щеплена в зв’язку з відмовою батьків.

По області діагноз кору підтверджено лабораторно тільки у 42 хворих із 106 в зв’язку з тим, що такі аналізи були платними. На сьогодні в зв’язку з поширенням кору серед жителів України такі лабораторні дослідження безкоштовні.

Епідеміологи очікували  погіршення епідситуації по кору в зв’язку припиненням закупівлі вакцин з 2012 року до 2014 року.

Дещо покращилось забезпечення вакцинами в 2016 році, коли план щеплень було виконано на 96,7% і на сьогодні вакцинами лікувально-профілактичні заклади забезпечені. Однак великий відсоток населення не щепленого за період з 2011 по 2015 роки, коли щеплювалось від 62% до 88% осіб від запланованих. Не знімає загрози виникнення епідемії кору по Україні.

Ми прогнозуємо подальше погіршення епідеміологічної ситуації та зростання показників захворюваності. наприклад перші випадки хвороби до нас завезли приїжджі із Закарпаття і хворі реєструвались  в с. Сокілець, Титусівка, Сигнал, Йосипівка, Пиківець, Білопілля та в місті Козятині.

Головне в проведенні протиепідемічних заходів своєчасна діагностика та ізоляція хворого, призначене лікування та подальше проведення щеплень населенню. Якщо людина щеплена проти кору і все ж таки захворіла, то хвороба протікає в легкій формі і не дає ускладнень.

 

Завідувач ВСП Козятинський МВЛД ДУ «ВОЛЦ МОЗУ»                         Л.О.Ящук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:33 В ЦРЛ 35 пацієнтів лежать з коронавірусом та 21 з пневмонією 17:29 Всі у раду: представників яких професій найбільше серед кандидатів у депутати? 16:26 Ентерит та ринотрахеїт: збирають кошти на лікування покинутих тварин 14:51 Рятувальники нагадують правила безпечного обігріву помешкань Від читача 15:57 Лановік порве Самгородок на шматки? 13:45 Перетнули позначку 300: додалися нові інфіковані ковідом 13:13 На Вінниччині закуплять додаткові вакцини від грипу 12:44 Опалювальний сезон у Козятині: в садочках вже тепло, а в ЦРЛ ще холодно 12:16 Вже 298: про ситуацію з коронавірусом на Козятинщині 10:35 Стартував Всеукраїнський конкурс проектних ініціатив «Волонтерство: від усвідомлення до дії» 09:37 COVID-19: скільки захворіло і скільки одужало? Дані по областях України 08:40 Про погоду у Козятині сьогодні, 20 жовтня 21:46 Як очищають медведівську водойму play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up