Погіршення епідеміологічної ситуації з кору

Погіршення епідеміологічної ситуації з кору

Розпочалось в 2017 році в Закарпатській та Одеській областях, згодом інфекція поширилась серед інших регіонів України.

На Вінничині в минулому році зареєстровано 106 випадків кору із них захворіло 78 дітей.

В Козятинському районі захворіло  - 18 осіб,  із них  дітей - 8, дорослих - 10. Із 18 осіб, що захворіли щеплення проти кору мали 3 особи, в інших дані за щеплення відсутні, а одна дитина віком 5 років не щеплена в зв’язку з відмовою батьків.

По області діагноз кору підтверджено лабораторно тільки у 42 хворих із 106 в зв’язку з тим, що такі аналізи були платними. На сьогодні в зв’язку з поширенням кору серед жителів України такі лабораторні дослідження безкоштовні.

Епідеміологи очікували  погіршення епідситуації по кору в зв’язку припиненням закупівлі вакцин з 2012 року до 2014 року.

Дещо покращилось забезпечення вакцинами в 2016 році, коли план щеплень було виконано на 96,7% і на сьогодні вакцинами лікувально-профілактичні заклади забезпечені. Однак великий відсоток населення не щепленого за період з 2011 по 2015 роки, коли щеплювалось від 62% до 88% осіб від запланованих. Не знімає загрози виникнення епідемії кору по Україні.

Ми прогнозуємо подальше погіршення епідеміологічної ситуації та зростання показників захворюваності. наприклад перші випадки хвороби до нас завезли приїжджі із Закарпаття і хворі реєструвались  в с. Сокілець, Титусівка, Сигнал, Йосипівка, Пиківець, Білопілля та в місті Козятині.

Головне в проведенні протиепідемічних заходів своєчасна діагностика та ізоляція хворого, призначене лікування та подальше проведення щеплень населенню. Якщо людина щеплена проти кору і все ж таки захворіла, то хвороба протікає в легкій формі і не дає ускладнень.

 

Завідувач ВСП Козятинський МВЛД ДУ «ВОЛЦ МОЗУ»                         Л.О.Ящук

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
17:05 Як отримати рецепт на антибіотики? 16:24 «Мішок основи скінчився. По факту - вийшло 26 маскувальних сіток» 14:45 Для наших захисників вже зібрали більше 100 тисяч гривень 13:15 Збираємо дитину до школи. У скільки це обійдеться? Від читача 00:09 Прогулянка у міському парку, або квест - як не попасти собаці на зуб та не принести гілляку на голові. 12:20 Привласнив 30 тисяч гривень: махнівчанин обчистив банківську картку 80-річної односельчанки 11:26 НМТ: козятинчанин Володимир Воронюк з двох предметів показав максимальний результат — 200 балів 10:29 «Поки йде війна, перейменування не на часі. Поговоримо після перемоги» 09:30 Різдво Миколая Чудотворця: про одне з найбільш шанованих християнських свят, прикмети та традиції 08:13 У Козятині планують побудувати інклюзивний дитячий майданчик. Збирають гроші 20:24 Рахунок для збору один, а історії різні
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up