“Постійний персонаж” знову програв Верховний суд

“Постійний персонаж” знову програв Верховний суд

Нагадаємо, у жовтні 2016 року Козятинський міськрайонний суд поновив на роботі директора комунального підприємства “Козятинська районна аптека” пані Стахову.

Вона працювала там протягом восьми років. Звільнив її одноосібно голова районної ради Слободянюк з особистих мотивів, без затвердження на сесії районної ради. Козятинський суд не тільки поновив її на роботі, а й за вимушений прогул зобов’язав сплатити кошти. Це більше 5 тисяч гривень. Сплата відбувалася із районного бюджету. Як виявилося, директор була поновлена на роботі 28 жовтня розпорядженням голови районної ради і 1 листопада — знову звільнена з тієї ж причини: “звільнена, керуючись статутом комунального підприємства, висновками проведеного аналізу фінансового стану КП “Козятинська районна аптека”, відповідно до пунктів контракту комунального підприємства та в зв’язку з порушеннями пункту контрактів — розірвати контракт”. Малось на увазі збитковість підприємств, на що пані директор знову звернулась до суду.

Коли місцева інстанція вказала голові райради на те, що він порушує законодавства, він подав апеляційну скаргу. У ній йому було відмовлено і рішення Козятинського міжрайонного суду залишено в силі. У березні минулого року відбувся суд по повторному звільненню пані Стахової, який знову поновив її на роботі і зобов’язав голову райради повернути їй кошти за вимушені прогули. З райбюджету вона знову їх отримала, але на роботі не поновилась. Причина — знову Слободянюк подав апеляцію, в якій йому відмовили.

Касаційну скаргу не задовольнили

Голова райради за звичкою знову звернувся Верховного суду, в надії, що гроші вирішують все? Але ж там не один суддя, а п’ять!

— 19 березня 2018 року я отримала по пошті рішення Верховного суду, про те, що в касаційній скарзі Слободянюку відмовлено і рішення Козятинського міськрайонного суду залишено без змін та апеляційних судів залишено без змін, — розповіла газеті “RIA-Козятин” Валентина Стахова. —  І колегія суддів погоджується з висновками суддів, що розірвання контракту та звільнення позивача було здійснено не законно, з порушенням процедури, передбаченої Законом України. Також Слободянюк перевищив свої повноваження і своїм розпорядженням достроково розірвав контракт та звільнив директора аптеки не законно. Я збираюсь подати до суду заяву про перевищення повноважень голови райради. До цих пір мене в роботі не поновлено.

Натомість створив нову аптеку, а арештоване майно продав?

Установа, директора якої голова райради незаконно звільнив, де-факто не працює, а де-юре вона ще існує. Після звільнення аптека ще працювала. Навіть була обрана завідувачка аптеки, посада директорки ліквідована. Через деякий час за рішенням виконавчої служби все майно КП “Козятинської аптеки” було арештовано. Не дивлячись на це, майно розпродали і аптека де-факто ліквідована. Натомість створена нова комунальна аптека під назвою “Надія”. Вона зараз функціонує в районній лікарні на першому поверсі приймального відділення.

Далі - ще краще. Було відкрито рахунок в іншому банку під час розпродажу майна КП “Козятинська районна аптека”. На рахунок цього підприємства не надійшло жодної копійки, але майно було розпродано. Питання до правоохоронних органів: “Куди ж поділися кошти за весь товар, який був на той час в аптеці?” Районна рада є засновником і одного, і другого підприємства. Але нове підприємство не є правонаступником попереднього підприємства і арештоване майно взагалі не повинно було бути розпродане.

Гоніння, бо жінка екс-голови райради?

З чим пов’язане звільнення пані Стахової та всі “ходи” голови райради Слободянюка? Про це ми запитали у Валентини Олександрівни.

— Із особистих мотивів, — вважає вона. — Усе починається з конфлікту голови райради з попередником — моїм чоловіком Валерієм Стаховим, а потім і зі мною.

Суд скасовує протиправні рішення, а поліція не відслідковує, що вони не виконуються

На одній із сесій районної ради Слободянюк виніс питання про затвердження його розпоряджень про звільнення директора аптеки. Зробив по-хитрому: сховав їх в бюджетні питання. Кадрове питання він об’єднав із документами райдержадміністрації з бюджетних питань. Депутати проковтнули і за нього проголосували. Пані Стахова подала до суду. Є рішення суду, яке вона знову ж виграла, про те, що “рішення, прийняте на пленарному засідання 9 сесії Козятинської районної ради від 16 грудня 2016 року в частині затвердження розпорядження голови Козятинської районної ради вважати протиправним та скасувати”.

Але рішення суду і виконавчої служби не виконуються. Заявниця звернулась до козятинської поліції, вказала на кримінальні правопорушення. Поліція розпочала провадження по кримінальних правопорушенях за ст. 172 та 382.

— Але це було в 2017 році, а що на сьогодні?

— На сьогодні мало що зрушилося з місця, поки що питання залишаються відкриті, справи не доведенні до свого логічного закінчення.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:14 З веселими естафетами та грамотами: у Козятині відзначили поліцейських офіцерів громад photo_camera 18:21 «Він їм житєєво необхідний»: в бригаду, де служить козятинчанин, збирають кошти на автомобіль 17:42 Ігри, фото-зони, майстер-класи, виставки: що на День захисту дітей підготували у Козятинській громаді 16:43 Наповнювач: види та особливості(Новини компаній) Від читача 14:32 Вітамін С не врятує від застуди і не підвищить вашу енергію 15:40 Дощі та грози обіцяють ближче до вихідних: детальний прогноз на тиждень 13:35 «Бив поклони» окупантам. На Вінниччині викрили ще одного шанувальника злочинної політики кремля 12:22 Більше місяця тому зник в Бахмуті: допоможіть знайти Юрія Сідлецького 11:11 Бойкот сесій продовжується. Депутати вимагають відставки секретаря ради 10:51 З 1 червня зросте тариф на електроенергію. Повідомили на скільки 09:35 Очищення води за допомогою фільтрів: основні вимоги(Новини компаній) 09:23 Діліться щавлем, зеленою цибулею та яйцями: волонтери з Махнівки готують для ЗСУ «зелені» борщі 08:42 Під час нічної ракетно-дронової атаки мешканці Вінниччини чули вибухи — працювала ППО 08:24 Грім 29 травня віщує багатий урожай зерна: про прикмети та заборони 29 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up