Райське місце у Вівсяниках

Райське місце у Вівсяниках

Пансіонат для літніх людей називають справжнім санаторієм

Районний пансіонат для одиноких людей, який знаходиться у селі Вівсяники, святкуватиме своє 25-річчя. Директором комунальної установи районного територіального центру Козятинської райради, якому підпорядкований цей заклад, понад 6 років працює Василь Матвійчук.

На початку тижня газета “RIA-Козятин” відвідала цей санаторій. Так, саме санаторієм хочеться назвати цей заклад, який розмістився в мальовничому місці напроти вівсянецької церкви. На сьогоднішній день тут проживає 22 людей похилого віку. Серед них 8 тяжкохворих, троє з них без сторонньої допомоги не можуть їсти. У кожного своя доля, яка їх сюди закинула. Тут живуть різні особистості, з різними життєвими історіями.

Завідувачка відділення пансіонату геріатричного типу (так він правильно називається) — Валентина Кондратюк. Завгоспом працює депутат районної ради, місцевий мешканець Станіслав Тарченко, шеф-кухар — Тетяна Порхун. Постійний опікун закладу — голова місцевого СВК “Вівсянецьке” Валерій Ліневич. Хліб і молоко виробництва його господарства — постійно присутні в раціоні.

— Люди забезпечені чотириразовим харчуванням, — розповів у інтерв’ю газеті “RIA-Козятин” Василь Матвійчук. — Ніхто не скаржився ніколи на умови проживання, лікування. На території пансіонату є земельна ділянка (соток з тридцять), на якій вирощують овочі, аби здешевити продукти харчування і закупляти частіше різні смаколики для бабусь і дідусів. Люди, які живуть в пансіонаті і мають земельні ділянки, нам доручають їх обробляти, де вирощуємо своїми силами також продукцію для закладу. Здійснюємо заготовку дров, хоча маємо газ. Отож в економічну скруту не потрапимо. Якщо тепло надворі, трошки прохолодно, то ми газ не вмикаємо, а опалюємо грубками. Ну, я так думаю, ніхто не мерзне, ніхто з холоду не помер і з голоду також. Фінансуванням пансіонату займається районна рада, яка бюджетом у нас не обділена. Вистачає грошей і на заробітну плату 10 працівникам, і на продукти харчування, і на медикаменти, і т. д.

Поспілкувавшись з людьми, які проживають в цьому санаторії, я записала декілька цікавих історій. Дійсно, цей заклад став для його мешканців другою домівкою.

Про життя людей, якими зараз опікується держава в особі працівників пансіонату, про інші нюанси проживання і функціонування закладу читайте в наступних публікаціях.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up