Що об’єднує переселенців на Козятинщині (Більше інформації в інтерв'ю)

Венера Михайська представляє в Козятині громадську організацію “Об’єднання переселенців “Спільна справа”.

Що об’єднує переселенців на Козятинщині (Більше інформації в інтерв'ю)

Організація займається опікуванням людей, які вимушені були покинути свої домівки і виїхати з окупованої території на сході нашої країни. Одним із головних напрямків діяльності є лобіювання питання забезпечення переселенців у регіоні житлом. На Козятинщині  організація об’єднала 34 сім’ї вимушених переселенців. (Довідково: на обліку по статистиці Управління соцзахисту Козятинської міської ради стоїть 120 сімей).

Варто відвідати

Бізнес-курс: аеродизайн + декор

За словами пані Венери, на даному етапі організація, яку вона представляє, проводить громадську експертизу у Вінницькому регіоні діяльності органа виконавчої влади Вінницької облдержадміністрації по виконанню комплексу державної програми по підтримці, соціальної адаптації, реінтеграції внутрішньо переміщених осіб.

— Я входжу в склад громадських експертів, — розповідає вона газеті “RIA-Козятин”. — Ми будемо виявляти, що зробили органи виконавчої влади в нашому регіоні, в тому числі, у Козятині, як вони це зробили і що вони можуть ще зробити, щоб покращити життя переселенців в нашому регіоні, в тому числі, в місті Козятині.

У планах створення житлового фонду   

Як стало відомо, організація лобіює створення в Козятині житлового фонду тимчасового житла. У першу чергу для внутрішньо переміщених осіб. За словами Венери Михайської, цей фонд потім можна використовувати для місцевих жителів вразливих категорій громади. Квартири, як соціальні квартири, не приватизовуються, не переходять в спадщину. Це буде власність громади і вони тимчасово будуть надаватись особам, які виявились в скрутній ситуації.

— Козятин — єдине місто у Вінницькому регіоні, котре зробило запит в Міністерство тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, — каже пані Венера.— Це гарний приклад у Вінницькому регіоні. Ми це пропонуємо зробити в Вінниці і по маленьким містам Вінницької області. Нашу пропозицію підтримали великі міста Луцьк, Рівне, які теж запропонували по нашому прикладу. Тепер тільки, якщо нас Кабінет міністрів почує і підтримає, у нас буде шанс, зокрема, в місті Козятин зробити цей фонд з виділенням коштів з державного бюджету.

Проблема у винайманні житла

Виявляється, що у місцевих жителів є таких стереотип, що, якщо переселенець винаймає квартиру і довго там проживає, вона переходить в його власність. Про це також розповіла пані Венера.

— Хочеться розбити цей стереотип тому, що це не так. Тому і є проблема переселенців при винайманні житла. Я хочу роз’яснити, що твердження, що ваша квартира може перейти у власність переселенців — міф! Тому місцеві жителі не повинні боятися здавати в квартири переселенцям. Тим більше, в цьому році з 1 травня (Управління праці роз’ясняло) внесені зміни в постанову 848, яка регламентує надання субсидій місцевим жителям чи переселенцям за комунальні послуги. Зараз уже не обов’язково укладати договір про найм, а, якщо людина хоче здати квартиру, потрібно прийти в Управління праці, оформити заяву, декларацію, де вказати склад сім’ї, котра там проживає.

Через газету “RIA-Козятин” Венера Михайська звертається до всіх сімей вимушених переселенців, які проживають в місті та районі долучтися до організації, яку вона представляє. Її контактний телефон (067) 937-53-72.

— Набирати всім, кому потрібна допомога! — наголошує вона.

Усім переселенцям Козятинського району і міста пані Венера бажає, щоб всі були здорові, щоб знаходили порозуміння один з одним, тоді у всіх все буде добре.

Коментарі

Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс валют на сьогодні, 22 травня 2018 року. По чому нині можна купити...

Вони приєднались до акції

Увечері 27 квітня біля подвір’я школи №5 почали збиратися учні 8-А класу на чолі з класним керівником Ольгою Кульчицькою.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up