Священик про нашу дійсність

Священик про нашу дійсність

Інтерв’ю 9 травня з отцем Антоном Борисом, настоятелем громади святих рівноапостольних Кирила і Методія Української Греко-Католицької Церкви м. Козятина

Коли ми чуємо слово “війна”, нам не те, що говорити про війну страшно, нам подумати про це страшно і, безсумнівно, що важко підібрати слова. Ми собі ставимо питання: “Господи, чому?” Ми ж, ніби добрі люди, робимо добро. Ми не є погані люди, але з нами відбуваються, по суті, такі страшні речі. Багато з нас ставлять питання: “Господи, чому котрий рік в Україні йде війна, АТО?”

Коли ми чуємо слова “війна, страждання, випробування”, то стараємося не питати себе “Чому?”, а “Що?”. “Що, Господи, Ти хочеш мені сказати через цю війну, що я маю змінити в своєму житті? Що має відбутись в моєму житті, щоб після цієї війни і через ці події?”

Наступне — поставимо собі запитання: “А що далі залежить від мене?” Бо, коли є війна, страждання, випробування, від нас залежить наша позиція, наше ставлення до тих страждань і випробувань. І ми можемо зайняти позицію жертви, позицію того, що всі нам винні і почати нарікати. А можемо взяти наше життя, нашу сім’ю, нашу державу в свої руки і починати творити, працювати на тому місці, де є. Чесно, прозоро, самовіддано, щоб творилась наша справа.

Друга річ — поставимо собі запитання: “Що мені треба, щоб прожити сьогоднішній день?” І відповідь буде двояка: це мудрість і терпеливість. І третє: “На що мені надіятися завтра?” І відповіддю хочу запропонувати наступне. Це те, що благодаттю Божою завтрашній день буде кращий, але, обов’язково доклавши наші зусилля.

Тому в цей день хочу щиро подякувати всім воїнам, які захищали нас у ті роки Другої світової війни і скласти подяку тим воїнам, які захищають нас зараз у роки цієї антитерористичної операції. Хоча ми насправді розуміємо, що це є одна і та ж сама війна. Благословінь вам, мудрості, терпеливості і берім своє життя в свої руки.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, Telegram та Instagram.

Коментарі (2)
  • Марта Іванова

    Согласна.але,це ж тепер всі вони так балакають.як будто говорити вчились у пана Голохвастова.
  • Владислав Кірган

    мутно говорить, "ні о чєм".
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:41 Щенятко-дівчинка породи «бордер-коллі» шукає господарів 19:22 Чи покарали винних у ДТП на Матросова, яке трапилося рік тому? 16:11 Розповіли про механізми наповнення бюджетів громад від плати за землю 15:03 Наша Ганна Сас змагатиметься на чемпіонаті Європи з кіокушинкай карате Від читача 15:46 Мер Сам Городка с. плановик спочатку клявся директору школи з овсяників у вічній дружбі, а потім вишвирнув з посади, як відпрацьовану річ 13:30 "Затоптав сусідського кота, а потім зарубав сапою" 12:02 Наша лікарня хворих на ковід не приймає 11:14 Газовий конфлікт:"Відключили газ, коли не було нікого дома" play_circle_filled 10:25 У Вівсяниках забрали бичка, а у Вернигородку - кроля: що ще крадуть на Козятинщині? 09:39 Жодного летального випадку: свіжі дані коронавірусу в Україні та області 08:30 З обіду задощить: про погоду у Козятині сьогодні, 16 червня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up