Ця загроза – небезпечніша ніж навіть війна

Ця загроза – небезпечніша ніж навіть війна

На Буковині 270 вчителів, у тому числі 167 – вищої категорії, 26 – І категорії, 47 – ІІ категорії та 30 спеціалістів, пройшли тестування на основі минулорічного ЗНО для школярів.

Лише 49 (18%) вчителів вищої категорії отримали 10-12 балів, що дає право школярам безперешкодно обрати спеціальність і претендувати на держзамовлення. Решта вчителів, у т. ч. 118 – вищої категорії, свій (учнівський) тест провалили: 150 отримали 7-9 балів, 67 – 4-6 балів, четверо – 1-3 бали. Загальний середній бал – 7,9.

Це проблема не Буковини, де провели тестування вчителів, - це загроза загальнодержавного характеру. Як на мене, вона небезпечніша ніж навіть війна. Без перебільшення.

Замість сліпого мавпування і горе-новацій на кшталт переходу на 12-річне навчання, школі потрібна дійсно рішуча й ефективна реформа. Від перегляду змісту навчальних планів і програм, методик навчання, оновлення матеріально-технічної бази шкіл — до суттєвого підвищення рівня оплати праці вчителів у поєднанні з жорсткими вимогами до якості їхнього навчання наших з вами дітей. Не атестат школа повинна давати, а знання і світогляд, плюс інтерес і поклик до нових знань, з яким людина далі йтиме через усе своє доросле життя.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (1)
  • Анонімович Анонім

    Цікаво чи може провести тестування Діденко районних педагогів?Ні - це перетвориться у бізнес для Діденко! Ми уже побачили на прикладі Махнівської школи коли директор Науменко не побачив проблеми в тому що батьки незадоволені навчальним процесом взагалі.Стали ініціаторами батьківських зборів.Таких прикладів багато!Науменко Діденко керують по принципу - не буди лихо поки все тихо!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up