У Махаринцях орудували тітушки

Один орендар заважав працювати іншому — своєму конкуренту

У Махаринцях орудували тітушки

Розоравши дорогу, що призначена для технологічного транспорту, представники підприємства Сігнет-Центр, що орендують паї в Махаринцях, намагались заблокувати проїзд трактору з сівалкою до земель, що орендує інше підприємство — СанАгроСід. Щоб зірвати посівну та спричинити банкрутство успішному конкуренту, що прогресивно розвивається в селі, якому повірили люди? Політичною ознакою протидії може служити те, що директор СанАгроСід — ветеран і учасник бойових дій на сході України, а проривавсь і посіяв  земельний наділ, який він отримав, як учасник УБД?

Товариство Сігнет-Центр основною своєю діяльністю асоціюється в Козятині, як один із найбільших в районі орендарів земельних ділянок (паїв). У деяких селах люди до сьогодні були без альтернативні: або з Сігнетом, або ні з ким. Так в селах Махаринці та Сестринівка вказана структура тісно переплелась в стосунках в плані отримання робочих місць з головами сільрад, що ще більше надало їм можливості і преференції в оренді землі, ігноруванні законом, загальноприйнятих норм поведінки у вказаних громадах. Можливо, так би і плавали до безкінечності? Але настало “але”.

Газета “RIA-Козятин” взяла коментар про те, що змінилось і чому у місцевого мешканця, директора СанАгроСід Сергія Бенидичука.

— Я з  краян с. Махаринців, — розповів він. — За фахом військовий. Майор, ветеран війни, учасник бойовий дій. Мої останні бойові дії, що в усіх на слуху, це Іловайськ. До того були голубі шоломи, двічі миротворчі місії ООН.

— То ви приймали рішення за себе та товаришів?

— Так, я весь час керував, мотивував інших. Основою були мої фахові навички у військовій справі, досконале знання іноземних мов, вміння аналізувати, передбачити бажані події та ризики: чому це може не відбутись. Ціна дуже щира — життя моє та колег по зброї, за яких я ніс відповідальність. Це не просто слова, бо живу, розмовляю з вами.

— То ви лідер по природі?

— Можливо так, але я опираюсь на власний професіоналізм та людей, з якими працював, служив, воював.

— Воювали, воювали, а тепер?

— Неймовірно. Споконвіку я мріяв про те, як моя родина буде мати змогу посадити, виростити, зібрати, реалізувати результат власної праці. Після демобілізації я вирішив реалізувати власний проект аграрія в селі, де моя пуповина закопана. Де могили моїх родичів як померлих, так і тих, кому Бог дав зі мною жити.

— Ви вважаєте, що агробізнес не потребує кваліфікації?

— Навпаки. Я себе оточив фаховими спеціалістами, колегами-однодумцями. Розраховую на краян. А мій досвід кризового менеджера організувати, спланувати передбачити та відповідати за наслідки, оцінили мої колеги по бізнесу, родина, односельці.

— Чому вас блокують, чинять опір в селі, де народились?

— Дію я прозоро, в рамках закону. Бізнес будую на взаємовигоді, як моїй особистій так і односельців, що мені повірили. За буквою закону я орендував у них землю, визначив ціну, що на сьогодні є в два рази економічно-доцільнішою, ніж була раніше. До мене перейшла значна кількість краян. І це викликало страх, паніку серед керівного складу контори “Сігнету”.

— І що далі?

— Вони стали, на жаль, не конкурувати на основі економічної доцільності, а перешкоджати, з моєї точки зору, з порушенням діючого законодавства. Я подав заяви в поліцію, щоб порушили кримінальні справи.

— Як діяв “Сігнет” і поліція?

— Привезли в село до 30 молодого віку хлопців міцної статури, з вольовими виразами облич. Вони прямо перешкоджали моїй професійній діяльності, блокуючи техніку на полі. Втрутилась поліція і я досіяв ділянки.

— Що тепер?

— Маю пай, який отримав як учасник бойових дій. Він знаходиться в такому місці, що необхідно технологічну дорогу. Цим скористалась вказана контора. Забувши про закон, мораль, ділову етику підприємця, християнські цінності, мені заблокували трактор із сівалкою о 10 годині ранку і протримали до 22 години. Зробили це так звані тітушки, яких долучили опоненти в кількості до 15 осіб, маючи план зірвати посівну.

— Якою була ваша реакція на тітушок?

— У рамках закону я викликав наряд поліції із Козятина. Їм не вдалось справитись з тітушками. Прибула допомога — ще до 20 співробітників поліції. Усього задіяно було до 30 поліцейських. Вони, на мою думку, проявили професійні якості: розблокували трактор, при чому не відбулось фізичного протистояння. Нікого на полі не затримували. Нікого не покалічили. Мало того, в присутності сотні людей, я довів собі і людям, що дію законними методами. А співробітникам “Сігнету” довелось за фактом визнати свою неповагу до людей, закону і основ християнської моралі.

— Ваш висновок?

— Він не для мене, а скоріше для громади села: з ким вони мають справу і хто такий я.

За даним фактом порушено декілька досудових перевірок. Оцінку їм надасть суд, при умові, що попереднє слідство з прокурором виконають свій обов’язок перед законом, людьми та державою.

Коментарі (1)

Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс валют на сьогодні, 22 травня 2018 року. По чому нині можна купити...

Вони приєднались до акції

Увечері 27 квітня біля подвір’я школи №5 почали збиратися учні 8-А класу на чолі з класним керівником Ольгою Кульчицькою.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up