Як ставитимуть газові лічильники в 2018 році

Як ставитимуть газові лічильники в 2018 році

Перед новим роком, 21 грудня, у Верховній Раді ухвалили зміни до закону «Про комерційний облік газу».

Це правки щодо порядку встановлення лічильників на газ.

Ухвалений документ забороняє газовикам припиняти газопостачання, якщо співвласники багатоповерхівки відмовилися від загальнобудинкового лічильника. Зазначено, що газова компанія має встановлювати саме індивідуальні лічильники в помешкання споживачів. І робити це за рахунок тарифу, себто без додаткової оплати від споживача.

Закон також передбачає, що побутові споживачі можуть самостійно облаштовувати індивідуальні лічильники газу в 2018 році та отримати компенсацію від облгазу («Вінницягаз» - авт.) всіх витрат протягом 12 місяців. Порядок компенсації ще має розробити Кабінет Міністрів України.

Відео дня

Були прийняті правки до закону, які пропонували нардепи в залі засідань Верховної Ради. За словами народної депутатки від «Самопомочі» Олени Бабак, жителі квартир і окремих будинків, які використовують газ тільки для приготування їжі, повинні обладнати своє житло лічильниками до 1 січня 2021 року.

«Друга правка — газові компанії мають ставити прилади обліку тільки за кошти місцевого бюджету. Третя правка — компенсацію тим людям, що самостійно встановили лічильники, треба проводити за рахунок тарифу на розподіл газу», — пояснила на засіданні Альона Бабак, що записано в стенограмі.

У «Вінницягаз» відмовилися від коментаря. Та додали, що «вони будуть виконувати те, що затвердить Кабмін та Нацкомісія регулювання енергетики і комунальних послуг».

«Облгази мають ставити лічильники безкоштовно»

Валентин Землянський, експерт з питань енергетики

— Облгазам як постачальникам, простіше поставити один лічильник на весь будинок та просто порахувати, скільки «надійшло» ресурсу. Споживачу така історія не цікава, оскільки розподіляють показники з загальнобудинкового лічильника на всіх жителів дому, порівну. Відтепер облгази мають, в першу чергу, ставити людям індивідуальні лічильники. Зараз в Україні їх ставлять приватні контори. А облгази дають тільки технічні умови. Навряд чи після таких змін газовики будуть й надалі передавати монтаж лічильників приватним структурам, це їм буде невигідно. Ті люди, що захочуть встановити прилад обліку, отримають компенсацію. А як це буде — за рахунок місцевого бюджету чи за рахунок коштів газової компанії — споживачів це не повинно хвилювати. Головне, це отримувати чіткий перелік послуг, які надаватиме облгаз та сплата за фактом споживання.

За минулим законом зупинили б газопостачання

Тетяна Бойко, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм громадянської мережі ОПОРА

— Кожне домогосподарство, кожна квартира має бути обладнана приладом обліку газу. Минулий закон казав, що це має бути здійснено до 1 січня 2018 року. Якщо цього не відбудеться, то газорозподільні підприємства зупиняють газопостачання. Це означало, що багато будинків опинилися під загрозою, що з першого січня юридично є всі підстави, щоб припинити газопостачання. З 2011 року в структурі тарифу на газопостачання ми завжди сплачували часточку на встановлення лічильників. Але систематично газорозподільчі підприємства використовували ці кошти не цільово. Для того, щоб не заморочуватися, було прийняте рішення національним регулятором десь в 2014 році встановлювати загальнобудинкові лічильники. Було б усе нічого – потім розподіляти відповідно до кількості мешканців, якби не вийшло те, що вийшло. А вийшло, що за минулий опалювальний сезон домогосподарство, яке тільки готує їжу, витрачає за місяць 26 кубометрів газу. Це досить дивно, тому що в середньому у тих, хто має індивідуальні лічильники, виходить 2-3 куби. Таке може відбуватись лише в тому випадку, якщо люди використовують газ в бізнес-цілях (печуть торти, пиріжки на продаж, наприклад).

Валерій ЧУДНОВСЬКИЙ
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
10:10 Найкращий сонцезахисний крем для обличчя з SPF 50: як правильно вибрати (Новини компаній) 09:49 Цей день в історії, 29 березня. Яке сьогодні свято, прикмети і забобони 08:37 Ворог вночі атакував Вінниччину. Є влучання в приватний будинок 19:34 Загинув при виконанні бойового завдання. Минає річниця, як ми втратили Героя Богдана Жмуцького Від читача 18:11 Щодо зборів ГО "Джерело" 18:05 У Залізничному біля трансформатора знайшли гранату. Вона виявилася іграшковою 16:00 «За що сваритися, що селянина нагнули?» 15:40 Що таке шале? Про затишні будиночки на природі та хто їх будує (Новини компаній) 15:16 Сорок хвилин розглядали одне питання, а тоді зі скандалом розійшлися 14:53 «Поки у дітей весняні канікули і вони кайфують, вчителі дружно працюють по благоустрою селища» play_circle_filled 14:00 Як сортувати пластик правильно — розповідає експертка 13:08 З Меморіального комплексу у Козятині викрали поминальну лампадку. Злодія впіймали 12:00 Постраждали всі блоки на Ладижинській ТЕС: повідомили наслідки ракетної атаки 22 березня 11:10 Сьогодні в області через сильний вітер підвищений рівень небезпеки. Буде сухо та сонячно
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up