Як українці із сербами грали

Минулого тижня три українські команди проводили останні ігри в групах Євротурнірів.

Дві з них продовжать боротьбу на весняній стадії Єврокубків. Донецький “Шахтар” зберіг прописку в лізі чемпіонів, сенсаційно перегравши англійський ФК “Мончестер Сіті” з рахунком “ 2:1.  А Київське “Динамо” стало переможцем групи в лізі Європи. Футболісти переграли в останньому турі Белградський “Партизан” з рахунком 4:1.

Варто відвідати

«Братик Кролик» - виставка вухастих і пухнастих

На жаль, третя українська команда, Луганська ”Зоря”, припинила виступи в лізі Європи, поступившись в останньому турі Іспанському “Атлетік” з міста Більбао. Рахунок зустрічі 0:2.

Гру “Шахтаря”та “Зорі” транслював телеканал “Україна”, тому палкі прихильники цих клубів дивилися матчі по телебаченню. Київське “Динамо” транслювали по телеканалу “Футбол 1”, який є не в кожного любителя футболу. Тому про гру киян із сербами більш детально.

Перший гол

На передматчевій конференції обидва головні тренери Олександр Хацкевич і Мирослав Джукіч запевнили присутніх, що гратимуть на перемогу. За словами сербського наставника, вони приїхали в Київ забрати в динамівців підсумкове перше місце. Початок гри був за футболістами “Партизана”. Вони провели дві атаки на ворота української команди. І на п’ятій хвилині майже не повели в рахунку. “Евертон” пробив у ворота по центру. Голкіпер динамівців кінчиками пальців спрямував м’яч у поперечину власних воріт і спортивна куля відлетіла в поле. Звідти й почалась гольова атака на ворота суперника. Жуніор Мораєс вдарив по воротах з лінії карного майданчика. Страж воріт гостей парирував м’яч на Морозюка. Микола попід штангу поцілив у пусті ворота.1:0 — динамівці попереду.

Другий м’яч

Після взяття воріт, гра перемістилася ближче до центру поля. А на 28 хвилині киянам вдається класична комбінація. Триходівка Шапаренко-Морозюк-Мораєс завершується голом. Шапаренко головою скинув м’яч Морозюку. Микола не став бити, а віддав пас на українського бразильця. Останній забиває м’яч знову в пусті ворота 2:0.

Третій

Через дві хвилини Морозюк розібрався з захисником белградців і віддав пас на Мораєса. Нападник киян оформлює дубль і доводить рахунок до 3:0.

Микола Морозюк встигав скрізь. Навіть коли рахунок у зустрічі став 3:1. Півзахисник “Динамо” у власному штрафному майданчику порушив правила проти Сума. Євтович з точки пробив бездоганно. Бущан, хоч і вгадав напрям польоту м’яча, виручити команду в цьому епізоді не зміг. З таким рахунком і завершився перший тайм.

У другому таймі знову перемагали

Друга половина зустрічі знов почалась з атак “Партизана”. Били по воротах Соломон, Євтович, Тавамба. З ударами сербів воротар киян справився. І знову гра перемістилася до центру поля. А на 77 хвилині матчу в карному майданчику белградців збили Циганкова. І Мораєс робить рахунок 4:1. На 83 хвилині бразилець міг зробити рахунок 5:1. М’яч, який летів у пусті ворота, добив Гонсалес. Але він був у положенні “поза грою” і гол не зарахували.

Та й чотирьох м'ячів вистачило для загальної перемоги.

В євротурніри відновляться в лютому 2018 року гірники поміряються силами з італійською “Ромою” Першу гру “Шахтар” грає дома. Киянам протистоятиме грецька команда “АЕК”. “Динамо” в першій зустрічі будуть гостями  Елади

Ложечка дьогтю

У виграних матчах є і сірі плями. На 36 хвилині київської зустрічі ультрас “Динамо” надмірно святкували успіх своїх улюбленців. А ще до початку зустрічі прийшло повідомлення, що на сербських журналістів напали фани “Динамо”. Так що преміальні, які заробили динамівці за перемогу, доведеться повертати у вигляді штрафу. Спортивний світ, мабуть, задоволений нами.

Є й приємна новина  динамівці Києва Микола Морозюк та Жуніор Мораєс ввійшли в символічну збірну ліги Європи.