З березня до холодів людей та тварин атакуватимуть кліщі

З березня до холодів людей та тварин атакуватимуть кліщі

З приходом весни ми з нетерпінням чекаємо можливості насолодитися сонцем. Весна, літо, безумовно, прекрасні пори року. Але, на жаль, це також сезон кліщів, які можуть принести нам серйозні неприємності.

 Це не просто шкідники — це комахи, які часто переносять дуже небезпечні хвороби. Їх розвелося стільки, що достатньо посидіти на природі на траві чи пройтися по опалому листі лісосмуги і зустріч з ним гарантована майже на 100 відсотків. На прогулянку в скафандрі ви не підете, а будь-який одяг гарантії не дає. 

Цікаво, що кліщі відчувають свою жертву на відстані 5 метрів. Велика частина кліщів чекає свою жертву на землі, в траві, або на невисоких кущах. Кліщі не живуть на високих деревах і не падають звідти нікому на голову. Вони чіпляються внизу і повзуть по одягу до тої частини, де вони можуть проникати до тіла. Ще по тілу кліщ може лазити протягом декількох годин, щоб присмоктатися до тіла людини. Найчастіше це шия, ділянка грудей, пахвові западини, та в місцях, де є тонка шкіра і добре кровопостачання. У діток кліщ дуже часто присмоктується на волосистій частині голови. 

Розміри кліща можуть бути різні. Спочатку він маленький, коли тільки присмоктався. Потім, він їсть, їсть, їсть і з кожним днем буде ставати більший. Максимальної величини кліщ  може досягати протягом 96 годин. Але таке явище може бути тільки у тварини. Людина відчуває його на собі в перші години присмоктування. Тільки не всі постраждалі від укусу паразита звертають увагу на дискомфорт на своєму тілі.

Що треба робити, коли кліщ присмоктався? Безболісно і фахово кліща можуть витягнути в лікарні. Коли це вечір і не дуже хочеться кудись іти, то можна спробувати витягнути комаху паразита самотужки. Лікарі радять для такої процедури замовити через інтернет дві лопатки з прорізами для кліща. У ветеринарних аптеках бувають спеціальні пінцети для кліщів. Кліща не слід тягнути догори. Його треба витягати, викручуючи у різні сторони. Головне не роздавити непроханого гостя на своєму тілі, щоб інфекція з кишківника паразита не потрапила на рану людини. Коли сталось так, що на місці укусу залишилася голова кліща, її треба витягати як скалку у тілі людини.

Після того, як кліща витягнули, варто спостерігати за місцем укусу. Якщо з’явилася червона пляма, варто звернутися до лікаря.

Щоб не сталося неприємностей, ідучи на природу застосовуйте репеленти. Це може бути ефірне масло лаванди, м’яти болотної, лемонграсу, евкаліпта та лимона. Застосовуючи спреї, дерматологи радять розпилювати їх на одязі у декілька кіл. Кліщ чіпляється, лізе до верху, щоб знайти шпарину в одязі та добратися до тіла. Доповзає до колової лінії  від спрею, йому не подобається запах ефірної олії на вашому одязі і він зістрибує.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • Наталі Ткачук

    Вони кожен рік, нічого страшного.😏

keyboard_arrow_up