Очищення води за допомогою фільтрів: основні вимоги(Новини компаній)

Очищення води за допомогою фільтрів: основні вимоги(Новини компаній)

Якість води, що надходить із централізованих водопроводів, часто не відповідає санітарним нормам і потребує коригування. Аналогічна ситуація відбувається з водозабором у приватному та заміському житловому секторі. Одним із найпоширеніших видів забруднення є надлишковий вміст заліза у воді. Вирішити питання допомагають спеціальні фільтри, які забезпечують не лише знезалізнення води, але й видалення домішок сірководню та зайвих мікроелементів.

Сіль таблетована: функції

Витратні матеріали для фільтрів — це сольові таблетки та наповнювачі, що запускають безпосередньо механізм фільтрації. Сіль таблетовану купити можна у фасованих мішках, зручних для зберігання і транспортування. Сировиною є звичайна кам'яна сіль, очищена від усіх домішок. Чисті та просушені кристали натрію та хлориду пресуються у таблетки для подальшого використання у різних типах фільтрів.

Принцип роботи таблетованої солі ґрунтується на іонному обмінному процесі. Зазвичай таблетки солі розміщуються у спеціальному контейнері або баку, що призначений для системи очищення води. Під час роботи системи вода поступово проходить через контейнер з таблетками. Таблетки поступово розчиняються у воді, виділяючи іони NaCl. Вивільнені молекули заміщають іони магнію та кальцію, які і є причиною виникнення накипу у нагрівальних елементах побутової техніки та кальцинування труб. Речовини солі потрапляють у воду і реагують з мінералами, такими як кальцій, магній, залізо. Як наслідок, вода стає більш чистою і м'якшою, а всі забруднення та надлишки кальцію осідають на фільтрі. Отримані відкладення можна легко видалити із системи очищення води шляхом промивання або заміни фільтрів. 

Залежно від поставлених завдань, усі водоочисні фільтри можна поділити на кілька категорій:

  • магнітні;
  • іонообмінні;
  • вугільні;
  • для зниження жорсткості води;
  • системи зворотного осмосу.

6470ecdfd94ad.webp

Наповнювачі для фільтрів: основні види

Якщо говорити про знезалізнення води, то, крім сольових таблеток, фільтри для очищення води від заліза повинні заповнюватись спеціальними засипками. До них належать:

  1. Іонообмінні смоли. Як утримують залізовмісні домішки, так і сприяють зниженню коефіцієнта жорсткості води.
  2. Активоване вугілля. Сорбент, що має високу гігроскопічність. Ефективно видаляє хлор, органічне сміття та неприємні запахи.
  3. Гравій та антрацит. Затримують бруд, пісок, мул, а також залишки інших наповнювачів, що фільтрують.

Вибирайте фільтр на підставі лабораторного аналізу води, що визначає її фізико-хімічні властивості. За дуже високого вмісту заліза «брудну» воду можна визначити неозброєним оком. Вона забарвлена в червонувато-бурий колір та має металевий присмак.

За використання якісної таблетованої солі та абсорбуючих наповнювачів можна суттєво збільшити термін експлуатації побутової техніки, а також заощадити на ремонті та заміні фільтрів.

keyboard_arrow_up