Не навчивши дітей іноземної, ми не зможемо готувати повноцінні кадри

Не навчивши дітей іноземної, ми не зможемо готувати повноцінні кадри

Наш співрозмовник — пані Марія Хітрова. Їй 27 років. Із них дитинство (10 років) провела в Козятині.

На сьогоднішній день працює в Євросоюзі провідним менеджером з організації продажу брендового одягу в одній із найпотужніших Європейських торгових фірм. Одружена.

— Пані Маріє, як ви розпочали своє проживання за кордоном?

— Я вибула за кордон у віці 10 років для возз’єднання родини, до батьків.

— Що було найприкольніше і найстрашніше?

— Як не дивно, мова. Був страх спілкуватись з ровесниками, з чого розпочати. Як більшість в Козятині, володіла російсько-українською, трохи англійською, але примітивно. Уявіть собі, за літо я абсолютно вільно говорила по-іспанськи. У школі вивчила правопис. Пішла навчатись і тепер працюю на досить престижній роботі.

Основою мого особистого успіху є володіння мовою в повсякденному спілкуванні в середовищі, де я мешкаю, де працюю. Місцеві абсолютно щиро вважають, що я корінна жителька і моя мова та правопис не вирізняється. Тому я маю можливість себе реалізувати як спеціаліст, облаштувати кар’єру.

— Як ви ставитесь до тих українців, що мешкають за кордоном і не вчать, не знають мову.

— Таких багато. Тяжко працюють, не живуть, а виживають. Їх незнанням користуються різного роду аферисти. Весь час “на побігушках”, як правило, вони нелегали. Шугаються поліції. Дивно, але вперто лінуються вчити місцеву мову. Найвагоміша їхня проблема — відсутність шансів отримати офіційний контракт на роботу, відповідно, медичне соціальне забезпечення. Хороші спеціалісти, трудолюбиві, і в той же час жертви. Причина їх негараздів — незнання мови. Я особисто практикую знання української в спілкуванні з родиною. З мамою і вдома обмінюємося тільки мовою моєї нації — мовою України.

— То яку мову ви радили б дітям вивчати в школі?

— На мою думку, базовою є англійська. Де б ви не знаходились: в  Англії, Німеччині, Франції, Італії, ця мова гарантує бути стартом, щоб почувати себе комфортно, в працевлаштуванні. Бути повноцінним у соціумі, що називається “Європейська спілка”. На базі цієї мови ви дуже швидко освоїте інші мови світу, куди б вас не закинула доля. Дорогі козятинчани-батьки, вчителі, діти, вивчайте європейські мови, бо скільки ти знаєш мов, стільки раз ти людина.

— Що скажете про російську мову?

— Безумовно, ця мова заслуговує на повагу. На роботу беруть, якщо є знання по тій причині, що не всі російськомовні покупці знають іноземну, або ж хочуть спілкуватися  своєю мовою. У Європі етнічні росіяни, що постійно тут мешкають, без будь-яких зволікань на рівні з українцями швидко вчать місцеві мови, не вступаючи в суперечки. Чому ж російськомовнні так вперто не вчать української мови, я пояснити не можу.

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
09:10 Козятинців запрошують до музею на виставку «Видатні діячі міста» 08:27 Недогледіли: у нашій громаді втопилася дворічна дівчинка 19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up